Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed Szlovákiáról,...

Mi a véleményed Szlovákiáról, a szlovákokról, megélhetőségéről, városairól? Kipróbálnád az életet Szlovákiában? Mi tetszik és mi taszít a legjobban az országban?

Figyelt kérdés

2019. jan. 27. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ország gyorsan gyorsan fejlődik, csökken a munkanűlküliség, egy átlagos ember keresete 500-800 euró között mozog. A szlovák-magyar kapcsolatok nem a legjobban. A legtöbb szlovák úgy általában nem kedveli a magyarokat, eléggé hungarofóbok, persze nem mindneki. Más a mentalitásuk, itt nincs az, hogy mindneki letegez mindnekit. Nyugat Szlovákia fejlett sok munkalehetőséggel, Pozsony már egy Bécsi szinten van de viszont nagyon drágák a lakások. Pozsonyban egy 2szobás felujitott lakasért elkérnek havi 700 eurót is.

Kelet és közép bizonyos részei elmaradottak rengeteg cigánnyal, kevés munkalehetőséggel minimálbérrel (Borsod és Nógrád megyei viszonyok). Magyarként egy szlovák városba költözést nem ajánlom, a magyarlakta vidéken inkább.

Mi taszit ?

a magyarokhoz való hozzáállásuk.

Ami a politikát illeti az egy nagy cirkusz, csalások pénzmosás, gyilkosságok, lopás, nácik...

Kevés az autópálya azok is északabbra a magyarlakta vidékektől jó messze épültek.

Ami nem tetszik még az a nagymértékű erdőirtás ami a védett területeken folyik, persze ez is csak a politikusok egyik fő pénz szerzési lehetősége, ugyan úgy mint az autópályaépites is.

Több a fizetés, mint Magyarországon viszont kicsit drágább az élet is.

Ami tetszik az a környezet, szép hegyek, vadregényes tájak, festői falvak, hagyományőrzés stb

2019. jan. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
84%

Drágább az élet, mint Magyarországon. Jóval gyengédebb minőségű az élelmiszer, rengetegen Magyarországon vásárolnak.

Az utak néhol katasztrófális állapotban vannak, kevesebb az autópálya. A sofőrök agresszívabbak.

Korrupt állam, de nagyon.

2019. febr. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Én kint éltem Kassán 7 evig. Szerettem nagyon, az élelmiszer pedig kint jobb minőségű ahogy sokminden mas is azt kell mondjam. Én megtanultam szlovákul es soha semmilyen bajom nem volt amiatt, hogy magyar vagyok. Ugyan visszajöttem magyarba, de tervezem, hogy visszaköltözöm szlovákiába. Sokkal jobban éreztem magam ott mint itthon.
2019. febr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%
Én pedig magyarországon éltem pár hónapig és igazából azt tapasztaltam hogy Magyarba sokkal szarabb élelmiszrt árulnak mint Szlovákiában.
2019. febr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!