Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A románok kialakulása hogy...

A románok kialakulása hogy történt?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam, hogy a Balkánról a Kárpátok innenső vidékére bevándorolt ún. vlach pásztorok elkezdtek keveredni az itt élő népcsoportokkal. Azok átvették a vlachok újlatin nyelvét és egy népcsoportot kezdtek alkotni Havasalföldön és Moldvában. A kunokat gyakran emlegetik, sőt szóba jönnek a besenyők és úzok is.


De említik még a tatárokat is, mint a román nép alkotó elemét (talán a tatárjárás után maradtak itt?). Sőt szlávok is olvadtak össze a románokkal állítólag, bár ez nem lenne meglepő a görögkeleti vallásuk miatt.


Elég kevert népnek tűnik a román.



2019. jan. 29. 16:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
66%

800-as evekben...kisse melleutottem de a lenyeg atment azthiszem...

A bozgor szo meg varos nelkulit jelent arhaikus bolgar nyelven...a roman maskepp ertelmezi ebbol is bizonyitja hogy nem sajat nyelve a szlav de a latin se mert ekkora hatast egy nyelv se tesz a masikra...marmint hogy belezavarjon az alapszokincsbe...marpedig a roman nyelv alapszokincse 60 szazalek szlav (amikron nem is tudnak mert nem tanitjak nekik) es 40 szazalek latin...mivel tudatosan latinositottak a romai mitoszuk alapjahoz...de ezt mint irtam nem ismernek el inkabb tobol harapnak le a nyelvuket....

2019. jan. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
53%

A magyar is ugyanúgy átvett rengeteg szláv eredetű szavat, ettől nem lett a magyar szláv eredetű.

A román is ugyanúgy átvett rengeteg szláv eredetű szavat, ettől nem lett a román szláv eredetű.


Remélem látod a különbséget és a hasonlóságot a két mondatban.

2019. jan. 30. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Es a magyar alapszokincsbe talalsz szlav szavakat...mert en a romanban igen...kenytelen voltam tanulni aztan rajottem inkabb oroszul beszelek mert bizony szlav szavak voltak es egy az egyben oroszul ertheto volt..az alam leesett....


Aztan a magyar nem ortodox nem ir ciril betukkel a szlav tengerben pedig 1000 eve itt van...hogy lehet hogy a romszik kevesebb ido allat ennyire ellaposodtak?

2019. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!