Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallási turizmus kialakulása?

Vallási turizmus kialakulása?

Figyelt kérdés

Turizmus szakon vagyok, és a vallási turizmusról kell előadást tartanom. Esetleg tud valaki olyan oldalt(oldalakat), esetleg könyveket, ahol bővebb információt kapok a vallási turizmus kialakulásáról, illetve Magyarországon való kialakulásáról? Elnézést a szóismétlésért. HA rossz helyen keresek, szóljatok. :)


Több oldalt felkerestem már, de egyik sem ad olyan hű de nagyon pontos infót.


Előre is köszönöm. :)



2015. márc. 14. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon nincs olyan jelentős vallási turizmus, mint pl az El Camino, Medjugorje, Vatikán stb. A legjelentősebb ilyen helyünk meg nem Magyarországon van, ez Csíksomlyó.


Esztergom, Pannonhalma és a Mária-kegyhelyek jönnek szóba, de ezeknek a hitéleti szerepük jóval nagyobb, mint a forintokban alig mérhető turisztikai jelentőségük.


Valószínűleg jelentősebek ezeknél a külföldi helyszínekre irányuló szervezett zarándokutak, amiket akár egyházi szervezetek, akár utazási irodák szerveznek.


Rákeresni valószínűleg csak egyenként tudsz.

2015. márc. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Keresztesháboruk?:-))))
2015. márc. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vallásonként érdemes szerintem kategorizálni. Ami eszembejut, amire keress rá wikipedian és semmiképp ne hagyd ki:

-Keresztyén zarándokutak (Magyarországon is van rengeteg ilyen, de gondolj akár a csíksomlyói búcsúra).

-Izraelben szervezett utak keretében megnézheted a Bibliában előforduló helyszíneket

-Na meg a legnagyobb: muzulmánoknak Mekka

2015. márc. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Búcsújárás, zarándoklat témában lenne érdemes keresned. Pl. [link]
2015. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Mindenkinek ment a zöldpacsi.

Tudom, hogy Mo.-n nem annyira felkapott a vallási turizmus, és hogy nincs annyi "híres" zarándok helyünk, mint például az El Camino. Konkrétan a Vizsolyi Bibliáról tartok előadást, aminek a kidolgozásával végeztem már, illetve magáról a vallási turizmusról is írtam másfél oldalt, csak a úgy gondoltam, hogy írok a magyar vallási turizmusról is pár bekezdést.

2015. márc. 15. 12:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert a vallási turizmus szót inkább a protestánsok használják pl. történelmi helyek felkeresése lásd Wittenberg reformáció, Szentföld, mivel ők a bűnbánat céljából vagy bűnbocsánatért végzett zarándoklatokat elvetették, mondván Isten igéjét mindenhol meg lehet hallgatni, nem kell ahhoz utazni.
2023. szept. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!