Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted melyik a legszebb...

Szerinted melyik a legszebb hely Szlovákiában? Lehet az egy város, vár, hegy, erdo, to, bármi

Figyelt kérdés

2019. febr. 2. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehetetlenség válaszolni, de megpróbálom:

Lőcse, Késmárk, Bártfa, Igló, Kassa, Besztercebánya, Pozsony stb.,

Várak: Szepes, Kékkő, Zólyom, Árva, Sztrecsnó, Dévény stb.,

Magas és Alacsony Tátra, Beszkidek, Fátrák, Kárpátok stb.,

Ha érdekel, megírom a szlovák nevüket is, nagyon jól ismerem az országot. Bővebben lásd: Szombathy Viktor: Szlovákiai utazások c. könyvét, vagy keress fel egy utazási irodát.

2019. febr. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Drazicc ***** válasza:
68%
Luník IX
2019. febr. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Fekišovce
2019. febr. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Vicces ember ez a 2-es válaszoló! A Luník egy lakótelep Kassán, ahol csupa "alkalmazkodásra kevésbé hajlandó" emberek élnek. A jelszavából ítélve viszont alighanem Csehországban él. (Drazice, azaz Dražice, olv. Drazsice)

Hasonló helyet ajánlhat a 3-as válaszoló is, de ezt nm állítom, csak tudom, hogy azon a vidéken (Nagymihályi = Michalovce közelében) ugyancsak sok ilyen ember lakik (v.ö. Olaszliszka).

Viszont, ha már ezt a vidéket ajánlották mindketten, akkor érdemes kirándulni, nyaralni elmenni a Zemplínska Šíravá-ra (olv. Zemplínszka Sírava), ahol egy nagyon nagy mesterséges tó van, hajózási, csónakázási, fürdési lehetőséggel.

2019. febr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Drazicc ***** válasza:
69%
En nem a jelszavam hanem a felhasználónevem, és a "Szívtipró Gimi" nevű filmsorozat "Drazic" nevű szereplője után van. D az igez, hogy vicces vagyok :)
2019. febr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

A 4 ik válaszoló is elég vicces, hogy nem ért dolgokat és vicces akar lenni.

kikövetkezteted a Drazsice szót amit összekötsz a csehekkel. Holott az egy magyar falu - Perjése szlovák neve.

Az én válaszom Fekisovce pedig nem a cigányokról hires hanem a polgármesterről. Aki a képviselő-testületi ülésen ugy viselkedett mint egy diktátor. Turisztikai attrakcio lett a falu.

Ha nem érted viccet meg az iróniát akkor minek kommentelsz nem is értem....

2019. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem akarok a kérdező kontójára vitát kezdeni.

A Drazice felhasználó nevű személytől elnézést kérek, de Csehországban tényleg van egy Dražice nevű helység (Tábortól nyugatra kb. 4 lm).

Attól az egyéntől pedig, aki kioktatni akart, csak annyit kérek, hogy ne tüzelje fel ilyen hirtelen magát (árt az egészségének). Amit írtam való igaz. Amiről ő ír, az Rimaszombat mellett található. Talán mindkettőnknek igaza lehet (van néha ilyen kettősség, pl. Gömörben is van egy Praha nevű település), nem vitatkozom.

2019. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az Losonc mellett van és Nógrád ... de nem vitatkozom
2019. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!