Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire szokás manapság a...

Mennyire szokás manapság a gyász ideje alatt (akár hónapokig, évekig) fekete ruhát hordani?

Figyelt kérdés

Közeli hozzátartozó esetében pl. mennyire "elvárt"?

Nyilván az ember a temetésre feketében megy, de anyukám pl. a családból szinte mindenkit (szülőt, anyóst-apóst, testvért) egy évig gyászolt és csak fekete ruhákat hordott közben.

Elvárt ez még ma is? Szükséges egyáltalán? Mármint ne értsétek félre, de szerintem az ember maga tudja eldönteni, hogy ő hogy mutatja ki a gyászát, fájdalmát, de ezt én speciel feleslegesnek tartom. 1-2 hét még rendben van, de nekem az egy év nagyon hosszú időnek tűnik. (római katolikusok vagyunk)


2019. febr. 4. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Temetés utánig szerintem ha meg nagyon olyan egy fekete szalag.
2019. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Én a temetésig jártam feketében (Nagymama),de Ő egyébként sem szerette volna,nem szerette a feketét,csak a színes dolgokat.
2019. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk nem szokás. Csak a temetésre. Nem ezen múlik a gyász. Sőt, sokszor kellemetlen is, ha rákérdeznek szinte idegenek, hogy miért vagy feketében, csak nem gyászolsz?
2019. febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Fekete szalagot javasolok, az egyértelmű.

Addig viseld, amíg gyászt érzel.

Az egy év régen volt szokás.

2019. febr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyéntől függ, nincs "elvárt". Páromnak meghalt az anyukája, ő pl. nem hordott feketét hétköznap, csak a temetésre vett fel. Nővére viszont a temetésig feketében járt.

Olyan szokás van, hogy egy évig bulizni nem igazán illik, meg pl. lagzit tartani.

2019. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Részemről a gyász az egy végtelenül személyes folyamat. Ebbe szerintem senkinek nincs joga az embertől "elvárni" bármit. Ha valaki úgy érzi, hogy a fekete ruha viselése hozzátartozik a gyásza megéléséhez akkor hordja. Akinek nem az meg nem. Itt nincs mit felelősségre vonni. Az ember nem a ruhájával gyászol, hanem a szívével.

Nálunk közeli hozzátartozó esetén egy évig szokták hordani a feketét, de én nem venném rossz néven, ha valaki nem tartaná ezt a hagyományt.

2019. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem várható el senkitől, hogy feketét hordjon azért, mert meghalt valakije. A gyász egy személyes belső dolog és rohadtul nem a ruhád színétől függ. Persze vannak, akik ezzel szeretnék jelezni a külvilág számára, hogy mennyire fontos volt nekik az illető. De aki igazán gyászol, az nem másoknak akarja mutogatni a fekete ruháit, hanem a szívében érzi az illető hiányát.
2019. febr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ide is elmebetegek járnak pontozni?

Persze, hogy magánügy a gyász. Nem kötelező jelezni.

Azért jobb mégis, ha kiszel egy diszkrét fekete szalagot, mert akkor tudják, hogy miért viselkedsz furcsán, és békén hagynak, nem zaklatnak annyit, mint egyébként.

2019. febr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 ezzel az a gond, hogy rengeteg ember hord feketét, olyan is, aki nem gyászol. Ezt mégis hogy szűrjük ki, hogy most akkor meghalt valakije, vagy csak simán ezt a színt szereti, ilyen stílusa van?
2019. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Mondom: SZALAGOT!

Ha talpig feketében van, az más kérdés. De azért az elég ritka, hogy valakinek minden felső ruhája/dísze/övcsatja fekete, és közben nem gyászol.

2019. febr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!