Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szabadkőműves gyűrűmről...

Szabadkőműves gyűrűmről szeretnék többet megtudni. Kaphatnék segítséget ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Üdv!

A kérdés elég kusza amit feltettem, de sajnos nem igazán tudom máshogy megfogalmazni.

Kezdeném az elején: nagyjából három évvel ezelőtt kaptam egy gyűrűt édesanyámtól, aki még Svájcban kapta egy idős hölgytől (ha minden igaz). A gyűrűn lévő mintát az elején úgy értelmeztem hogy egy háromszög/rombusz valamiféle pöttyel a közebén. Mivel tetszett, így ezen kívül nem nagyon gondolkodtam a dolgon, de a minap alaposan megfigyeltem és úgy éreztem mintha láttam már volna a rajta lévő mintát valahol, de az elején még kételkedtem benne. Majd miután rákerestem megbizonyosodtam róla hogy a gyűrűn a szabadkőművesek "jelképe" látható.

A gyűrűről annyit tudok hogy ezüstből van, illetve szinte biztos hogy kézzel készült.

Az volna a kérdésem hogy ez most akkor igazából valamiféle "történelmi ereklye", vagy szimplán csak nem vagyok tájékozott, és valami putri bizsu boltból való gyűrűről próbálom kideríteni hogy mégis micsoda?

A gyűrű belsején van egy számsor is, ami nem más mint 925. Ha esetleg valóban valami történelemmel bíró tárgy volna, arra gondoltam hogy akár oda ajándékozhatnám valamelyik múzeumnak, vagy valami ilyesmi. (Feltéve ha érne is valamit, vagy bírna valamiféle jelentéssel.)

Ui: Remélem jó kategóriába raktam a kérdést. Elnézést, ha nem.

Képek gyűrűről (remélem kivehetőek):

[link]

[link]

[link]



2019. febr. 9. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
A 925-ös jelzés azt jelenti, hogy ezüstből van.
2019. febr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Mondd,hogy nem lapis lazuliból van.:D
2019. aug. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!