Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a képregény és...

Mi a különbség a képregény és a manga között?

Figyelt kérdés
Úgy értem miért szokták külön szóval megnevezni a mangát, hiszen a manga is képregény. Japánban a nyugati képregényeket is mangának nevezik. Akkor meg miért ne lehetne csak simán a mangát is képregénynek nevezni?
2010. júl. 1. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
lehet, csak így terjedt el. a rajzstílusa teljesen más egy nyugati képregénynek mint egy mangának, plusz a szerkezete is, a mangát hátulról olvassuk, plusz a történetvezetés is teljesen más. Nemtudom olvastál-e már mangát és képregényt, de teljesen más.
2010. júl. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Érdekes ez a rajzstílus dolog, hiszen a nyugati képregényeknek és a mangáknak is számos rajzolási stílusa van.

Ez a kis képregény is egy manga, mégis teljesen más mint amit megszoktunk a mangáktól. Akár egy nyugati képregénnyel is összetéveszthetjük a rajzstílusát. [link]


Igen, a mangát tényleg hátulról olvassuk, mert a japánok mindig jobbról balra olvasnak és függőlegesen írnak. A történet vezetést viszont nem értem. Miben lehet más a történet vezetése egy mangának?

Jah, és olvastam már mangát és képregényt is. Tényleg van benne valami, hogy különböznek. Például a panelezésben. A manga kicsit talán részletesebb. És az is érdekes dolog, hogy japánban mindenféle képregény manga, viszont külföldön már a japán képregény gyűjtőneve.

2010. júl. 1. 18:48
 3/3 Lina-Uke-Chan válasza:
Szia! A különbség mindössze annyi, hogy a manga Japánban készül. Manga = képregény. Tulajdonképpen a manga, a keleti képregények gyűjtőneve. *Ahem* A mangáknak van elejük és végük. A szereplők tartanak valahonnan valahová. Eközben változik a személyiségük. Ez mondjuk a Pókemberben nem lehet így, hiszen neki nem ér véget a története és már mindenféle jelleme lett volna. Szóval a mangák narratív szerkezetűek, azaz történet-központúak. (: Remélem segítettem.
2014. máj. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!