Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meg lehetne változtatni?...

Meg lehetne változtatni? Körülbelül szerintetek mennyibe kerülne? Valakinek volt már ilyesmi?

Figyelt kérdés
Maja névben a j-ét, y-ra szeretném átváltoztattatni. Lehetséges?

2019. márc. 15. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Simán megoldható, de nem tudom mennyibe kerül.
2019. márc. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2019. márc. 16. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Önkormányzathoz menj be ott kell elindítani. Én éppen megváltoztatom a nevem. De hogy egy betűt lehet e azt nem tom. 10 000ft eljárási illeték van. Azon kívűl asszem a jogsiért kell fizetni ha van nekem nincs ugyhogy nem tudom. Diplomákat meg nyelvvizsgákat nem kell kiadatni új néven hanem a névváltoztatási okirattal igazolod hogy a tied. Ingatlan esetén 30 napos bejelentési kötelezettséged van az adataid változásáról. Nekem telekhivatalhoz kell mennem. Mert telkem van. De azt ugye Telek Hivatalnál. Viszont ott is be kell jelentenem ahol van a telkem az önkormányzaton a telekadó miatt. Plusz bank.telefonszolgáltató meg orvosnál bejelenteni a változásokat. Ugyhogy drágának nem drága csak több helyre is menned kell annak függvényében hogy milyen papírjaid vannak
2019. márc. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyebkent Y-t nem lehet helyette mivel itthon nem anyakonyveztetheto mev Mayakent csak Maja, fonetikusan.

Eloszor erdeklodj utana az MTA listajan hogy ilyen formaban adhato e nev, vagy elfogadott e mert ha nem akkor hiaba akarod megvaltoztatni akkor nem fog menni.

Egyebkent az elottem azolo jol mondja rengeteg helyre ugralnod kell es 10.000 ft az eljarasi illetek. Tenyleg nem draga csak mindenhova szaladgalni sok ido sajnos es ugye hataridod van ra, hogy meddig jelentheted be a nevvaltoztatas utani adataidat.

2019. márc. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Magyarországon nem engedélyezett utónév.
2019. márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!