Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Halálom után kérhetem azt,...

Halálom után kérhetem azt, hogy ne legyen semmilyen sírom, vagy bármilyen olyan hely amiről tudnak az emberek hogy ott vannak a maradványaim?

Figyelt kérdés

Úgy éltem le az életem, hogy nem volt senkim akihez szólhatnék: rokonaim vannak, de nem szeretném hogy miután elmentem, azután bármelyikük egy pillanatig is azt tettetné hogy jelentettem annyit hogy meglátogassa azt ahol elszórtak vagy eltemettek


Lehet úgy intézni, hogy szórják el a hamvakat oda ahová épp kedvük van (szórjanak fel velem télen egy csúszós járdát esetleg), de semmiképpen se mondják el hogy hol?


Kit bízhatnék meg ezzel?



2019. márc. 19. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Halálod UTÁN már nem fogsz te senkitől semmit kérni.:)

De halálod ELŐTT kérheted a temetkezési vállalkozót, hogy szórjon szét ahol kedve tarja. Ott kell ezt megbeszélni/kérelmezni.

2019. márc. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet úgy intézni, hogy szórják el a hamvakat oda ahová épp kedvük van (szórjanak fel velem télen egy csúszós járdát esetleg), de semmiképpen se mondják el hogy hol?"


Nem...

Az állam biztosítja neked (is) a megfelelő kegyeletet, tehát nem cseszhetsz ki magaddal a halálod után.

Aki a temetésedet fogja intézni, az fogja eldönteni a temetés módját. Ha ez egy rokonod, akkor az ő szava lesz döntő. Te legfeljebb megkérheted olyanra, amit a törvény lehetővé tesz (például szóróparcella). Ha rokonod nincs, akkor a lakóhelyed szerinti önkormányzat fizeti és intézi a temetést a helyi temetőben. Ekkor a legolcsóbb változatot alkalmazzák, nincs cifrázásra mód.

2019. márc. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van a szórásos szertartás, nézz utána. Ha nem kéred, vagy a hozzátartozóid, hogy a temetőben felvegyék a nevedet a kopjafákra (ha jól tudom ez a neve) amit ugyan úgy ki kell fizetni mint egy sirhelyet, akkor senki sem fogja tudni, hogy a hamvaid ott lettek szét szórva. Nyilván csak az tud majd róla, aki intézi. De kértheted ezt végrendeletben is. Csak minden képp még életedben tedd meg, mert a halálod után már nem sok esélyed van rá. :D
2019. márc. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3: a kicseszés fogalma szerintem mást jelent nekem mint neked :))

Nekem az lenne a kicseszés, ha másképp kezelnék a hamvaimat mint ahogyan egy zsák homokot, vagy sima (nem emberi maradványokból) keletkezett hamut kezelnének



Amióta az eszemet tudom csak arra vágytam hogy bárcsak ne születtem volna meg, de úgy tűnik hogy nem olyan egyszerű csak úgy "köddé válni", annak ellenére sem hogy pont ez az amit szeretnék

2019. márc. 19. 11:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincs egy-két ilyen haverod?


[link]

2019. márc. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez tetszett :))
2019. márc. 19. 11:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Sok szabályozás van, a hamvakat nem lehet csak úgy kiszórni kedvünkre.



Ha már poén:


https://www.youtube.com/watch?v=inubkn_TmUs

2019. márc. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alex Fly ***** válasza:
A halálod előtt kérheted -aztán hogy ezt mennyiben veszi bárki is figyelembe, abba már semmi beleszólásod nem lesz...
2019. márc. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha már offon leszek akkor nyilván nem, de addig is jó érzés lenne tudni hogy kivitelezhető a dolog, és megtennem mindent hogy így is legyen
2019. márc. 19. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!