Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem lehet...

Csak szerintem nem lehet élvezni az életet a társadalmi normák miatt?

Figyelt kérdés
reggel mikor kimentem a szabadba friss levegőt szívni egy pillanatig olyan jól éreztem magam majd belémhasított a szokásos stressz az elvárások, kötelességek, teendők miatt... ti mit gondoltok erről?

2019. márc. 24. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon ráfeszülhetsz
2019. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Van benne igazság. Ez leginkább csak a munkahelyen van nagyon jelen, más esetben meg tud szabad lenni az ember. Az gondolom alapból elvárható, hogy pl.: ruhában közlekedjünk, de lényegében ha valaki egy minimál életet él, akkor nem igazán kell megfelelni a társadalmi elvárásoknak. Ha önmaga fenntartó életmódot tud folytatni, akkor ez jobban érvényesül, de egy boltba menetelnél sem gondolom azért azt, hogy oly nagy elvárás lenne pl.: köszönni, kifizetni a vett dolgokat.
2019. márc. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De lehet. Nyilván nem non stop öröm és boldogság, de sok mindent lehet élvezni.
2019. márc. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Szerencsére nem egy társadalom van a Földön, hanem sok. Ha az egyiknek a normái nem tetszenek, ideje odébbállni.
2019. márc. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

"Csak szerintem nem lehet élvezni az életet a társadalmi normák miatt?"


Nem, nem csak szerinted, elég sokan vannak rajtad kívül is, akik így éreznek.

Ti vagytok azok, akik nem gondolnak bele, hogy társadalmi normák hiányában viszont ezerszer stresszesebb életben lenne részetek, ezerszer kevésbé lenne felhőtlen az életetek.

2019. márc. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ne értsetek félre nem azokra az alap dolgokra gondolok hogy ruhába felöltözni vagy köszönni a szomszédoknak hanem inkább hogy diplomás legyek vagy egy állandó tökéletes párkapcsolatom legyen vagy hogy olyan munkahelyem legyen hogy sokat keressek vagy több nyelven kelljen tudjak beszélni vagy ilyesmi amit a barátok családtagok elvárnak mert hogy így vihetem valamire de szinte az egész világ ezeket sulykolja persze nem azt mondom hogy nem fontosak ezek a dolgok
2019. márc. 24. 16:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6: ezek nem alapelvárások, és szinte senki sem tudja mind "teljesíteni". Éppen ezért senki sem kéri számon rajtam. Úgyhogy nem frusztrál.

De egyébként lett diplomám. Most lehet, hogy jobban örülnék egy jó szakmának :) Beszélek nyelvet, egyet, hasznos, örülök neki. De ehhez sem kellett semmi, a suliban tanultam meg. Hosszú, tökéletes párkapcsolatot még sohasem láttam :D stb. Szóval nem kellenek irreális elvárások, vagy nem kell mindenből nagy ügyet csinálni.

2019. márc. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!