Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudtok mondani nemsemleges...

Tudtok mondani nemsemleges magyar neveket?

Figyelt kérdés
Olyan nevek érdekelnének, amelyeknek nincs kifejezetten idegen hangzásuk. Nem baj, ha nem anyakönyvezhető a név.

2019. márc. 26. 13:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
28%

Felhívta (Angolul: Drew) Pl. Drew Barrymore vagy Drew McIntyre

Gázol (Wade) Pl. Wade Welles vagy Wade Williams

dec. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%
Magyar nevek, utolsó.. Nincs ilyen, vagy férfi, vagy nő.
dec. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A Gyopár pl. női névként anyakönyvezhető itthon. Viszont emlékszem, hogy gyerekként olvastam a Moha bácsi meséit, amiben fiú volt a Gyopár nevű szereplő.

Szerintem mindkét nemnél elfogadható lehetne, mert nem zavaróan feminin vagy maszkulin.

dec. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
#12 humorodat hol hagytad?
dec. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
13-as, meseszereplő lehet akármi, attól a magyar névadás vagy fiú, vagy lány, max becenevek lehetnek uniszexek, mint írták fentebb is.
dec. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Miért akartok ennyire unisex neveket?
dec. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Árpi
dec. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#15: Ezt pontosan tudtam az okoskodásod előtt is. Nem mondtál vele semmi újat. Ismerem a hazai névviselésre vonatkozó törvényeket.

Ettől függetlenül igaz, hogy az MTA is már kb. találomra dönt az ilyen újkeletű névalkotásokról, hogy a férfi vagy a női kategóriába sorolja.

Ezért is nevetséges ez a lista… azon felül is, hogy már olyan rusnyaságok is adhatók, mint a Banánvirág és hasonlók.

De hogy legyen egy uniszex lista is, az ördögtől való.

dec. 6. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Van olyan keresztnév is hogy Nintendó. :D
dec. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk, azt én sem értem, hogy elvileg követelmény, hogy egyértelmű legyen, hogy fiú vagy lány. Egy Fahéj pl mitől egyértelmű? (Nem is tudom, hogy fiú -e vagy lány.)
dec. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!