Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy egyszerre túl sok irányba próbálom növelni a tudásomat, ezért tulajdonképpen nem, vagy csak nagyon lassan haladok?

Figyelt kérdés

Az egyértelmű "fókuszálj valamire" válaszig én magam is eljutottam, köszönöm.


A probléma az, hogy a területek, amiket próbálok tanulni, mind összefügg valamilyen módon, így ha egyre fókuszálnék, úgy érezném, hogy a többivel "lemaradok".


Mindezek tetejében olyan tömény területekről van szó (ráadásul sokról, és még érteni is kell őket), hogy igen rövid idő alatt "túlterhelődik" az agyam, és az után már csak olvasom a szavakat, de semmi nem marad meg, és nem is emlékszek semmire. Az egész egy nagy, "homályos maszat" lesz, mire végzek a könyvvel. Tehát az, hogy átrágom magam egy könyvön >általában< nem működik, illetve nem is "olvasmányosan" vannak írva (mivel nem is "olvasmányok").


Hozzátenném, itt most nem iskoláról van szó, hanem a saját érdeklődési köreimről. Teher és felelősség nincs, csak a saját lelkiismeretem, az viszont annál erősebb.



2019. márc. 28. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
nézz youtube videókat. filozófia témában Rationality Rules-t tudnám ajánlani
2019. márc. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
>Elsősorban< nem filozófiai irányúak a tanulmányaim. Youtube-on vagy máshol nincs olyan anyag, ami ezekkel foglalkozik, így "leegyszerűsítve" nem érhető el sehol. Ilyesmikkel én is próbálkoztam már.
2019. márc. 28. 14:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Pihenj közben! Egyrészt értelmezned is kell a tanultakat, másrészt a rövidtávú memória viszonylag kevés információ tárolására képes, és kell idő mire rögzül a hosszú távú memóriában. Többször is olvass el egy adott részt, főleg ha nagyon tömény. Kis torna vagy séta sem árthat, a vérkeringés felélénkítése és a friss levegő segít jobban koncentrálni. Én ezt tudom ajánlani neked. Remélem valamennyire hasznos tudtam lenni. Minden jót! ;)
2019. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dettó így vagyok vele, nekem nyelvek és pár Udemy-tanfolyam van így a listámon. Én azt találtam ki, hogy mindegyikre fordítok napi 1 órát (amikor ennyi nem fér bele, akkor fél órát).
2019. márc. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hosszú séta nagyon csendes zöldterületen. A zöld szín nyugalmat áraszt. Pihenteti a szemet is. És mivel az ilyen területet általában erdőnek hívják, ott nagyon jó a levegő. Namost én könnyen beszélek, mert nálunk ott az erdő a város szélén. A lényeg, hogy találj egy nyugodt, csendes, biztonságos, jó levegőjű helyet. (mind fontos). Ha sport, akkor mennél inkább szabad levegőn. De tizenéve sétálok, ér annyit, mint más.
2019. márc. 31. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!