Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az mitől függhetett kinek...

Az mitől függhetett kinek volt a háza előtt kis beszélgető pad?

Figyelt kérdés
apum környékbeli falucskából származik, az ottani ő rokonságának pont van olyan kis pad letéve a ház elé ahol a régi öregek minden dolgot megvitattak. viszont itt is már -hiába főútvonalon volt- viszonylag keveset láttam, nem volt annyira jellemző. itt a kistérségi központ kisvárosban hová beköltözött, is láttam hasonlókat, többnyire külső utcás helyszíneken jóval ritkábban, de volt ahol jelen volt, és nem értem. mitől függött hol volt egy ilyen kis közösségi pad ahol megbeszélték az emberek a dolguk? kisváros belső részén régen sem volt ez már, vagy csak eltüntették őket?
2019. márc. 28. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Attól függhetett, hogy ki akart kiülni a ház elé. Aki akart, tett oda padot. Régen így múlatták az időt, hogy ott beszélgettek, nézelődtek, de ma már nem jó szemmel nézik, ha valaki kiül, mert az biztos mások után leskelődik. Szerintem már eltűntek, de biztos volt ilyen mindenhol.
2019. márc. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi egy csendes kertvárosi utcába költöztünk. Gondolkozunk rajta, hogy kitegyünk ilyen padot. Szerintem jó közösségformáló lehet egy hely, ahol lehet beszélgetni.
2019. márc. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!