Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen időpontokban nem illik...

Milyen időpontokban nem illik valakinek telefonálni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 12:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
ebédidő...minket mindig akkor hívnak,és olyan idegesítő...
2010. júl. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
9 és 21 óra közt illik, persze ha nagyon fontos, ez kitolódhat.
2010. júl. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Elvileg reggel 8 és este 8 között illendő telefonálni, de én reggel 10 előtt sosem szoktam, mert rengeteg ismerősöm alszik még olyankor. Akinek ismered a szokásait, annál eltérhetsz ettől, ha tudod, hogy olyan időben hívod, amikor nem zavarod. Pl. van, akit lazán felhívok éjfélkor, mert tudom, hogy sosem alszik még olyankor. Ott, ahol kicsi gyerek van, nagyon nagy illetlenség 8 óra után telefonálni. Továbbá ebédidőben (dél és mondjuk egy óra között) sem illik zavarni, főleg hétvégén. De talán inkább kettő, hiszen sokan csak egykor ülnek asztalhoz.

Illetve az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ha olyan ismerőst hívunk, akinek nagyjából ismerjük a szokásait, azt nem hívjuk fel akkor, amikor tudjuk, hogy nem ér rá. Teszem azt, vagyn egy ismerős, akiről tudom, hogy minden este fél hétkor megnézi a híradót, akkor nem a híradó közben fogom felhívni. Ezeket a dolgokat illik figyelembe venni, csak sajnos manapság már a legtöbben ebbe nem is gondolnak bele. Sőt, akik valaha tudták, azok is elfelejtik. Nekem ezeket anno még apukám tanította, ehhez képest sokszor lazán ide telefonál fél kilenckor, pedig tudja, hogy ilyenkor fektetem le a fiam (aki még nincs három éves se), pusztán olyan megfontolásból, hogy a mobilt úgyis csak én hallom (na persze), mert az én telefonom.

2010. júl. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha nagyon sűrgős, akkor bármikor, egyébként 9 és 21 óra között. Késő este, éjjel és kora hajnalban nem.
2010. júl. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%
én amondója vagyok, hogy bárki hívhat, akár hajnali 3kor is ha felveszem, akk nem baj, ha meg baj h hiv akk ugyse veszem fel
2010. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Ez szerintem abszolút attól függ, hogy kit hívsz, illetve hol és miért. Ha valakit üzleti ügyben hívsz, ergo a munkájához kapcsolódóan szeretnél neki kérdést feltenni, akkor nem illik este 8-kor felhívni, hisz akkor már otthon van a családja körében, nem valószínű hogy arra vágyik, hogy ilyenkor is "dolgozhasson".

Ahogy előttem is mondták, hogy ha ismered a másik fél szokásait, akkor bármikor hívhatod, amikor úgy érzed, hogy nem zavarsz. Én pl éjfélig sosem fekszem le, semmi bajom azzal, ha este 10-11-kor csörgetnek fel, de ha fontos, és hajnalban ébresztenek fel, azt is elnézem!

Azt nem szeretem ha olyan dolgok miatt ébresztenek fel akár éjszaka, akár reggel, ami bőven várhatott volna addig, amíg ki nem alszom magam!

Ha más személyes ügyben hívsz valakit, akkor akár azt is figyelembe veheted, hogy 4-5-ig dolgoznak az emberek, utána keresd, de ne túl későn!

Igazából szerintem személyiség függő, hogy ki mikor szereti ha hívják, ha valamelyest ismered, akkor ezt is tudnod kell.

2010. júl. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Barátokat, családtagokat bármikor, amúgy: reggel 9 után és este 8 előtt, 12-13 óra között sem szoktam telefonálni, hiszen általában ekkor tart az ebédidő, ilyenkor türelmetlenebbek is. Hétvégén és ünnepnapokon pedig csak akkor, ha nagyon muszáj.
2010. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

Egyszer, amikor vásároltam a lányommal, anyu hívott.Mondom a bolt közepén állok.Erre azt mondta, hogy attól ő még el tudja mondani amit akar....

Természetesen letettem a telefont.

2010. júl. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%
sztem meg a mobil azért is mobil, mert le lehet némítani, ki lehet kapcsolni, sőt í hívó fél szerint szelektálni is h egyáltalán fogadjam-e a hívást, tehát sztem bármikor, hiszen elég relatív kinek mi a késő meg a korán és ki mikor ér rá jobban, szal sztem amit kérdezel, az a vonalas telefonok esetében igaz csak
2010. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Azért utolsó, ez nem így van. Sok ember már nem is tart otthon vonalas telefont. Én sosem kapcsolom ki a telefonom, meg nagyon ritkán némítom csak le, mert sosem tudhatom, hogy miért keresnek. Lehet, hogy fontos ügyben hív fel valaki az éjszaka közepén, ami nem tűr halasztást reggelig.


Amásik, amit az előbb kihagytam, hogy ha valakit felhívunk, akkor elvileg úgy illik kezdeni, hogy megkérdezzük, hogy nem zavarjuk-e - és ez a mobil telefonok korában különösen fontos, mert ki tudja, az illető éppen hol van és mit csinál.

2010. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!