Mi az a gender?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 25. 17:21
 1/6 Lux morulus ***** válasza:

Google


"A genderelmélet alapfelfogása az, hogy a nemünk nem határozza meg kötelező jelleggel a viselkedésünket. Tehát, ha valaki fiúnak születik, attól még betölthet olyan munkákat, amik az elmúlt időszakban inkább nőkre volt jellemző. Így tehát lehet szabó vagy éppen óvodapedagógus. Hasonlóképpen egy nő is betölthet vezetői pozíciót, lehet rendőr, katona, vagy éppen programozó.


Az emberek az esetek nagy részében fiúként vagy lányként születnek. Vannak esetek, amikor a méhen belüli fejlődés rendellenességei miatt nem egyértelmű ez a besorolás, de ez igen ritka. Azt, hogy ki melyik nembe tartozik, a külső nemi szervekből határozzuk meg. Ez a születéskor meghatározott nem, angolul sex (főnév).


Ehhez a biológiai nemhez kapcsolódnak szerepek és önkifejezési módok. Ez a gender, azaz a társadalmi nem. "

2019. ápr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
51%
Egy fogalom, amivel hülyíteni lehet az embereket...
2019. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:

"Így tehát lehet szabó "


Eddig úgy tudtam, hogy a szabó az tradicionálisan férfi szakma.

2019. ápr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lux morulus ***** válasza:

Idéztem a google találatot.


A szabó nekem is úgy van meg, hogy az férfi szakma volt.


De azért ha túllépümk ezen ott van az is, hogy mire is értik a gendert.

2019. ápr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Ja bocs, nem is a válaszod ellen írtam, csak úgy megjegyeztem, hogy egy nem túl szerencsés példát hozott. Mert ugye számtalan olyan szakma van, ami a megnevezésében is hordozza, hogy egykor női szakmák voltak, mint az óvónő, szülésznő, nővér, szövőnő, védőnő vagy hogy szakmánál maradjunk, a varrónő. A szabó pont nem. De ez csak egy eszmefuttatás volt, nem veled szembeni kritikának szántam.
2019. ápr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Es mi az a gender hülyeség? Egy blog alatt láttam kommentbe, hogy ez egy hülyeség.
2019. ápr. 27. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!