Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne hatni az...

Hogyan lehetne hatni az emberekre?

Figyelt kérdés

Sziasztok Környezetvédők! Nagyon foglalkoztat a környezetvédelem egy ideje és nem tudok otthon ölbe tett kézzel várni és csak a közvetlen környezetemben változtatni, mert azt már megcsináltuk, de TÚL SOK emberhez nem jutnak el a globális felmelegedés, szemetelés, szennyezés negatív hatásai és nem csak az h szemetes a Föld. Három dologra gondoltam, de nem tudom, hogy valamelyik ütközik-e törvénybe vagy megvalósítható lenne.

1. Környezetvédelmi dalokat játszani az utcán (akár saját szerzeményt is), tudom ahhoz kéne engedély, esetleg illegálisan, mert ez lehet pár emberben már benyomást keltene, de nem tudom, hogy ez politikai tartalomnak számít-e és lehet-e közterületen játszani

2. Nagy bevásárlóközpontok előtt állni és beszélgetni az éppen befelé tartó emberekkel. Elmondani nekik, hogy mennyi víz kell egy póló elkészítéséhez (3000 liter) vagy az állatkísérletek mennyire károsak, és ha bemennek igazából még nem ébresztik rá a gyárakat, hogy azért ennyit feleslegesen nem kéne vásárolni, a PET palackok és a többi és a többi. Mert az, hogy az emberek tudják, hogy icsit melegebb lesz minden évben, az nem foglalkoztatja őket, de ha tudnák, hogy mennyivel több rossz dolog fog járni már csak azzal is, hogy melegedik hőmérséklet, lehet, hogy megijednek és lehet végre elkezdenek tenni. De ezt igazából bárhol lehetne csinálni.

3. Ti nem gondolkodtatok azon, hogy mivel annyi bolt nyitva van és mindegyiknek nagyon nagy forgalma van, eszük ágában sincsen kevesebbet termelni bármiből is, mert megveszik az emberek, de ha esetleg akár országosan is, ha lehetne egy olyan eseméynt megvalósítani, hogy egy hétig nem mennek az emberek plázába, tescoba, sparba stb stb van piac, csomagolásmentes bolt nemrég nyílt pesten. Szóval, hogy az embereket lebeszélni a hobbyvásárlásról.

Mit gondoltok ezekről?



2019. ápr. 27. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Nem akarlak elkeseríteni, de itt Magyarországon mi semmit nem tudunk csinálni, ami akár a legcsekélyebb hatással is lenne a globális felmelegedés és a környezet rombolása ellen. Amíg Indiában 700 millió háztartásban (!!) szénnel fűtenek és a British Petrol napi 300.000 hordó (!!) olajat termel, addig hidd el nekem hogy marhára mindegy, hogy én ma csirkét vettem a boltban vagy marhát. Egész egyszerűen nem jönnek ki a számok.


Ezeket a folyamatokat kormányok közötti együttműködéssel és szabályozással lehet megfogni, de azt meg nem csinálják, mert aki a törvényt írja, annak a zsebét az olaj-lobbi tömi (csak hogy mondjak egy példát).


Amit én eddig láttam és úgy gondolom hogy életszerű és jó megoldás a helyzetre az a "carbon tax", egy ÁFA-szerű adó amit ráraksz a termékre, a nagysága az adónak pedig attól függ hogy mekkora a termék ökológiai lábnyoma. Tehát pl a marhán több lesz, mint a csirkén. Ezt az összeget pedig vissza lehet forgatni a természetbe.


Az első két ötlet amit írsz szerintem megvalósítható, de a harmadikat nonszensznek gondolom. Ahelyett, hogy arról akarsz meggyőzni hogy ha nekem kell egy póló akkor ne menjek el pólót venni, inkább azon kell dolgozni hogy a boltokba kerülő termékek fenntartható módon legyenek előállítva.

2019. ápr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Már bocs, de ezek a gondolatok végtelenül naívak vagy éppen kapásból marhaságok. Például miért lenne kéros az állatkísérlet? Környezetvédelmi szempontból sokkal előnyösebb, ha megvakítasz egy kisérleti samponnal pár nyulat aztán kinyírod őket, mintha megvakítasz pár embert a nem tesztel vegyszerrel akinek aztán élete végéig extra erőforrások kellenek az életben tartásához.

Aztán az, hogy 3000 liter kell egy pólóhoz kb addig zavaró, amíg nem tudod, hogy egy kiló búzához meg 500-4000 liter. És ez egy sima napi esőzés alatt bőven leesik.

Amúgy megsúgom, hogy egyrészt a legnagyobb szennyező az ipar, nem a lakosság, másrészt az emberek utálják a kéretlen hittérítőket, pláne ha látványosan hülyeségeket beszélnek...

2019. ápr. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

A környezetvédők mottója, hogy gondolkozz globálisan, cselekedj lokálisan. Te most pontosan azt a hibát követed el, amit a legtöbb fiatal környezetvédő aktivista, hogy nem tudtok globálisan gondolkozni. Hiába csinálsz meg te személy szerint bármit, ha nincs nemzetközi összefogás, vagy legalább irányelv, ami alapján mindenki elindul.


Kína és USA többet árt a környezetnek, mind az egész maradék világ együttvéve. Hiába érted el azt, hogy itt betiltjuk még a szívószálat is az EU-ban, ha világ másik felét egyáltalán nem érdekli. Sőt, azzal, hogy irreális követelményeket támasztunk például a német autógyártóink ellen, azzal csak azt érjük el, hogy elveszítik a versenyképességüket, és a tőke a legnagyobb környezetszennyezők felé vándorol. Na, pontosan így kell egy jó cél érdekében halálra ítélni az emberiséget.


A másik az állatkísérlet. Ha egy állatot megölünk azért, hogy milliók szenvedését elkerüljük, akkor már megérte, nem? Természetesen az a válaszod, hogy igen, de akkor is tiltakozni fogsz az állatkísérletek ellen. Ennek szintén lehet az az oka, hogy nem tudsz egy lépéssel előre gondolkozni, vagy csak végtelenül kockázatkerülő vagy és egyáltalán nem vagy hajlandó áldozatokat hozni.


A propagandaeszközök se túl jók, nem igaz, hogy 3000 liter kell egy póló elkészítéséhez. Ez a szám úgy jön ki, hogy a gyapot szükségletét (esővíz) összeszámolták, aztán lehet ijesztgetni a népet, de körülbelül ennyi víz kell egy marék dióhoz is. Ja hogy ez a víz nem veszik el, meg van csomó egyéb hozadéka is, például közben termelődik oxigén? Az mindegy.

2019. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hidd el, kérdező, teljes képtelenség, amin gondolkodsz. A környezetvédelmet mindenkinek önmagán kell kezdeni (és folytatni) nem másokra ráerőltetni.

Én 60 éves vagyok, nagyon ritkán vásárolok boltban, lehetőleg mindent megtermelek magamnak. Ha tehetem, kerékpárral közlekedek autó helyett. A kertben felhasználom a szürke vizet, s ahol lehet, bent is kútvizet használok. Nem termelek szemetet. Rakétakályhát építettem, ami a fa legtisztább tüzelését teszi lehetővé, és ebbe faaprítékot használok, amit mások a szeméttelepre küldenének. A hamu megy a kertbe. Minden háztartási gépem energiatakarékos, és igyekszem a vásárláskor olyat választani, ami javítható, és nem egyből cserére szorul. Napkollektor, napelem természetesen van. Sorolhatnám napestig, amik most hirtelen eszembe sem jutnak.

Vannak, akik eljönnek, körülnéznek, és követik a példámat,e sohasem próbálok senkit meggyőzni az én igazamról. Ezt csakis szívből és önszántadból érdemes csinálni.

2019. ápr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
* követik a példámat, de
2019. ápr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!