Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell nekünk eltűrni...

Miért kell nekünk eltűrni magyarokat sértő kijelentéseket a saját országunkban?!

Figyelt kérdés
Tegnap este a bkv-n utaztam és felszállt a buszra az egyik megállóban 5-6 "raj" csávó(romák),nem telt bele egy-két perc már a magyarokat kezdték sértegetni: "K******ök vagytok magyarok" "Rohadt magyarok"-at ordítoztak,csak úgy zengett tőlük a busz...nem ez az első eset,már többször is tanúja voltam ehhez hasonlónak....Persze mindenki csak kibámult az ablakon,senki sem mert visszaszólni,nem akarta senki sem összeveretni magát.......Durva ,hogy az embernek a saját országában,rettegnie kell egy kisebbségtől,és a nemzetisége miatt sértegetik.....:(
2010. júl. 6. 18:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

talán ott a parlamentbe az " uj miniszterelnök " urnak közölnie kellene a cigányokkal,hogy takarodó

jaah bocs Orbán is cigány származású,eredetileg Orsos néven futott....

2010. júl. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem őket is sértegetik elég rendesen itthon! Nem csak nálunk vannak cigányok, a különbség annyi, hogy valahol kicsit jobban sikerült beilleszkedniük, mint nálunk... a mentalitás ugyanaz! Az olyan társaságok, vegyük például a skinheadeket, akik ugyanezt csinálják csak fordítva azok jobbak? Ha egy cigány utazik egy 8 fős ilyen társaság mellett, az sem mer megszólalni... Jobbat úgysem tehetsz, mint eltűröd. Idióta emberek mindig is voltak, lesznek is!
2010. júl. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Igen, csak az a különbség, hogy a cigányokat mi magyarok tartjuk el, úgyhogy inkább meg kéne húzni magukat. Örüljenek, hogy vannak még magyarok, így nem döglenek éhen.
2010. júl. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Második!

Szerintem ez azért nem teljesen ugyanaz!A magyar állam és nép nagyon sokat tesz a cigányokért!(pozitív diszkrimináció,segélyek,felzárkóztató programok),a segélyből élő romák a mi adónkból élnek!És ez a hála érte?

Egyébként is az arányokkal van baj!A magyarok kis része mer beszólni a cigányoknak,a romák nagy része viszont nem tud viselkedni!Jóval gyakrabban érnek atrocitások egy magyart roma részről,mint fordítva!Az ő éltmódjukat nem lehet tolerálni,sehol sem sikerült beilleszkedni nekik!

2010. júl. 6. 18:34
 5/17 anonim válasza:
72%

Tényleg "gagyi" a válaszod már ne is haragudj!!!


Miért pont a két szélsőséget kell megemlíteni? A skinhead is egyfajta kisebbség , hisz kevesebben vannak mint az átlag polgár. Nekem sem szimpik, hisz abba is belekötnek aki converse cipőt hord..

De (nem)kívánom neked, hogy élj cigányok között, vagy csak Pesten menj el egy cigány brigád mellett este és merd megmondani az időt, ha megállítanak. Én amikor suliba jártam megloptak megkergettek és rengetegszer belém kötöttek. Mindig cigány volt.

És kivel találkozol többet? Cigánnyal vagy skinheaddel?

De ha össze kéne hasonlítani őket akkor inkább a cigányokat szeretem kevésbé, hisz akárki akármi mondd vérükben van a bűnözés és az erőszak!! Aki nem ezt mondja az lakjon egy kicsit a nyolcban, vagy költözzön le cigányfalvakba egy időre, egyből megváltozik a véleménye!

2010. júl. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%

Az előző vagyok még, hogy válazsoljak a kérdésre, ill. mit tennék én?

Én elég nagydarab vagyok és nem vagyok beszari, ha 5-6 an vannak és kisebbek az átlagnál akkor beszarnak tőlem is (mert fel tudok úgy lépni), ha nem akkor összeveretem magam, és ha valakivel vagyok felvetetem vele és megy a feljelentés(mondjuk lehet semmit nem ér). De nem tűröm el tőlük, hogy ugassanak.

Ha mákom van talán mellém áll 1-2 ember és hoppon maradnak(ha bátran lépsz fel, meglepődsz milyen összetartóak tudnak lenni ilyenkor az emberek). Persze most gondolhatjátok, hogy mondani könnyű, de én tényleg ezt tenném, és nem nézem le azt sem aki nem meri,

de utálom ha szidják a magyarokat, különösen egy nálunk élő "vendég" faj..!


...és persze tisztelet a kivételnek, ismerek én rendes cigányt is.

2010. júl. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

18:48!

Én is ismerek rendes cigányokat,de sajnos a többség nem ilyen.A magyarok között is vannak hülyék ,tudom,de azért a többség normális.

Egyébként valóban nagy szükség lenne az összetartásra,egyetértek,de sajnos ez itt nem jellemző!Mindenki fél ,hogy kést kap az oldalába vagy,hogy összeverik.Megint mi jönne le a sajtóban,ha verekedés lenne "ezek a rasszista magyarok" már megint bántják szegényeket.Pedig valamit tenni kell ,mert egyre többen lesznek és a helyzet csak romlani fog!

2010. júl. 6. 18:54
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem mindenki tűri csendesen:



Olvasói cigánysztori: Vadnyugati jelenet a 6-os

villamoson


2008-01-20. 14:49


Én a Műszaki Egyetemen tanulok, és pénteken (jan. 18.) vizsga után elmentem a Móricz Zsigmond körtérre enni valamit. Miután ebédemmel végeztem, felszálltam a 6-os villamosra, és elindultam hazafelé. A villamoson természetesen akadt két hangoskodó "norvég" is, akik már elviselhetetlenül bömböltették a szemét cigányzenét a telefonjukról, és lépten-nyomon mindenkivel kötekedtek. Én sajnos nem vagyok egy nehézsúlyú K-1 bajnok, ezért - bár mindenvágyam az lett volna, hogy jól megverjem őket - nem is igen mertem szólni nekik. Az első megálló után, már annyira szemétkedtek ezek a b* cigányok, hogy már gyakorlatilag féltem. Igen: be merem vallani, féltem. A 174 centis, 59 kg-os testem nem a tekintélyt parancsoló kategória képviselője, ezért tudtam, hogy nem úszom meg, azt hogy az orkok engem is betaláljanak. Meg is történt. Szerencsére csak a helyükről kiabáltak nekem sértő dolgokat. Nem is tudtam merre nézni, hogy elkerüljem a szemkontaktust. Aztán jött a megváltás! A Petőfi híd budai hídfőjénél felszállt egy elég komoly, masszív srác. Kb. 1,80-1,85 magas, és kb. 90-100 kilós lehetett. Nem volt hatalmas, mint a filmekben, de rá már illett a monstrum kifejezés. Nagy kapucnis fekete bomber dzsekit, pit-bull sapkát viselt és a kezében egy zöld táska volt. A nyakában egy hatalmas Nagy-Magyarország medál lógott. Amikor felszállt, az orkoknak sem kerülte el a figyelmét, és elkezdték ordítani felé, hogy "Dikk mekkora darab paraszt" meg "a sitten ilyeneket dugtam, mint te". A srácot túlzottan nem viselte meg a dolog, és mikor a villamos a híd felénél járt, odacammogott az orkokhoz, megállt előttük, és teli talppal arcon rúgta az egyiket, és fordulásból a másik ugyanezt kapta. A cigányok a földre zuhantak és meglepődésükben kaptak még egy-egy taposást. A cigány t*vek azt sem tudták, hol vannak. Utána a srác azt mondta nekünk: "Elnézést, hölgyeim és uraim, hogy a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat mutattam be, de azt hiszem, nem volt más választásom. További kellemes utazást kívánok!" És a Boráros téren leszállt. Olyan volt az érzésem, mintha valami vadnyugati békebíró lett volna. Ja, a m*kos t*ves cigányok a Ferenc körútnál tértek magukhoz, és a Rákóczi térnél kutyajárásban szálltak le a járműről.


Jó érzés volt, hogy "megvédtek", pedig még a nevét sem tudom a srácnak. Több ilyen kéne ebbe az országba.


Üdv:


F. Tibor

2010. júl. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%

Azért mert nem utálok minden cigányt, még van hozzájuk szerencsém éppen elégszer, de ugyanennyiszer találkozom kb skinheadekkel is, van közöttük jó pár ismerősöm! Én azt mondom ebben az országban az a cigány sem tud érvényesülni, aki szeretne... ránéznek, lerí róla honnan származik, és innentől kezdve akár el is áshatja magát! De kérdem én már megint! Az hogy mi tartjuk el őket, az az ő hibájuk? NEM!! Az állam hibája, hogy rájuk szórja a pénzt, amikor egy fillért nem látnak vissza belőle! Úgy kéne hozzájuk állni a segélyekkel, mint ahogy minden más magyar emberhez! Ha dolgozik, dolgozik, ha nem, akkor dögöljön éhen!

Nem vagyok cigány párti, de úgy gondolom, hogy teljesen mindegy milyen nemzet szid egy másikat, akár szlovák, akár román, akár szerb, akár magyar, az NEM NORMÁLIS! Meg kéne tanulni (létre kéne hozni) EGYENLŐEN és BÉKESSÉGBEN élni, ellenségeskedés nélkül, akkor talán javulna a helyzet.

Lehet megint legagyizni, és lepontozni!

2010. júl. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért mert a sok náci elhintette hogy attól hogy ők etnikumhoz tartoznak nem magyarok. Képzeld ha holnaptól kitalálnák nem vagy teljes értékű magyar állampolgár... én is kiakadnék.
2010. júl. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!