Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a kedvenc idézeted?

Mi a kedvenc idézeted?

Figyelt kérdés
Mostanában megszerettem az ilyen mélyebb tartalmú idézeteket (nem az ilyen szelfiképmellék fajtákat), és kíváncsi vagyok, hogy milyenek vannak még, hogy mások milyeneket ismernek, szeretnek.

2019. máj. 21. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"A hülyeség nem xilofonozik, de foszforeszkál!"


(Sándor György)

2019. máj. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Volt egy időszakom, amikor szerettem őket, és gyűjtöttem, így sok van:

"Az élet tiszteletével kezdődik a sokat és üres frázisként emlegetett igazi szeretet. A családi szeretet is. S ennek alapja az öröm, hogy a másik a világon van, és hogy találkozhattunk. S ennek az érzésnek a másik alapja az öröm, hogy én is a világon vagyok, engem is lehet szeretni, s hogy a találkozásunk erről is szól. Semmiféle gyűlölet, önutálat nem fér bele a szeretetbe. A mérgelődés, a harag, a féltés, az aggódás bőven belefér, de a gyűlölködő elutasítás nem." (Popper Péter)


"Vannak, akik megijednek attól, hogy másként is élhetnének, és attól, hogy a világ mégsem annyira... Vannak, akik úgy hozzászoknak a dolgokhoz - még a rossz dolgokhoz is -, hogy nem mernek változtatni. Az ilyen emberek feladják. És ha ők feladják, mindenki veszít."

(A jövő kezdete)


"A legnagyobb dicsőség térdre kényszerülni, és aztán mégis felállni". (Vincent Lombardi)

2019. máj. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

"És...?!"


Camus: A közöny

2019. máj. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nem az a féltékenység a legnagyobb, amit nő egy másik nő iránt érez, hanem az, amit a feleség a barátokkal szemben érez, akik szabadságot, egyéni függetlenséget, átbeszélgetett éjszakákat, őszi tüzeket, boros és bortalan mámort, egyszóval mindazt jelentik, amely csak nagyon ritka házasságba fér bele, nagyon bölcs vagy nagyon buta asszonyok mellett."


(Fekete István)

2019. máj. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
"Mert a jó a sajátja, míg bűne a koré, mely szülte őt!" Madách Imre : Az ember tragédiája
2019. máj. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Lehet hogy nem nagyon mély tartalmú, és nem is egy könyvből van hanem egy animéből de ez engem nagyon megfogott.

"Az emberek életének nem akkor van vége amikor meghalnak, hanem akkor amikor elveszítik a hitüket"

2019. jún. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Bárki megbirkózik a győzelemmel, de csak a hatalmas viselheti a vereséget."


"Teher alatt nő a pálma."


"A jó katona nem fázik, csak érzékeli a hideget."


"Járj az utadon akkor is, ha csak egy napig élsz!"


"Soha ne add fel!"


"Ha a nap felé fordítod az arcod, minden árnyék mögéd fog kerülni."


"A felhők felett mindig süt a nap."


"Eljön még az a nap, amikor majd elbukunk. De az a nap nem ma lesz!"


"Valóra soha nem váló álmok szirmot soha nem bontó virágává lettem."

2021. ápr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!