Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen rossz a közlekedéskultúra?

Figyelt kérdés

2019. máj. 28. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Mer Madagaszkáron milyen a közlekedési kultúra?
2019. máj. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Mert Magyarország a magyaroké.
2019. máj. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Magyarországi közlekedéssel csak 1 baj van. A sofőrök idegbetegek, bunkók. Semmi más gond nincs. Hidd el Indiában, Kínában, és Thaiföldön minden este imát mondasz, hogy nem csak sofőrként de turistaként is túlélted a napot. ( voltam mindegyik helyen, tapasztaltam a közlekedés kultúráját)
2019. máj. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te nem láttál még rossz közlekedéskultúrát :'D.
2019. máj. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez csak egy 3-as kategóriásan rossz vez. kultúra. Mostanában némi pozitív változást is látni...
2019. máj. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ebbe belejátszik az üzemanyag ára is. Amikor Németországba költöztem, és az ottani keresetemből tankoltam, még saját magamon is észrevettem, hogy sokkal türelmesebb vagyok másokkal, mert qrvára nem izgatott, hogy az udvariasságom által most egy deci benzinnel többet pöfögök el. Szabályosan jólesett udvariasnak lenni, előreengedni másokat, átengedni a gyalogosokat, betartani a fésű elvet, stb.
2019. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 imnard válasza:

Az emberek ingerültek, de miért?

Mert stresszessé teszik az életünket.

A közlekedés az egyik legészrevehetőbb tükröződése a dolognak, de ugyanez igaz a bevásárlástól a munkahelyi stresszig,...otthon, stb. Csak a közlekedés nyilvános, sokan látják, ezért itt vehető észre a leghamarabb az ingerültség, a lezserség, nagyképűség. Mindennek a kiindulópontja az az élet, amit fentről ránk erőltetnek. Egyre több az elvárás, egyre nagyobb a bürokrácia,legyél kész mindennel az egyre szűkösebb határidőkön belül, ... szóval hozd a profitot,gazdagítsd az elitet. Emellett egyre nagyobb a kínálat, reklámokkal és egyéb cselszövésekkel kényszerfogyasztóvá teszik az embert úgy, hogy észre sem veszi. Ezzel párhuzamosan már csomó féle szolgáltatást megkapunk, a pizzától a műkörmösig, házhoz is jön, szóval ezzel együtt el is kényelmesedünk. És még ami hozzájön a közlekedéshez, hogy mára már szinte kétszer annyi autó van, mint 2000 előtt. Annak idején nem voltak felkészülve ennyi járműre, nem úgy épült az infrastruktúra, ezért a hely egyre kevesebb, így a menetidő nő, főleg a dugóban araszolgatás miatt. Az ipar rohamos fejlődésével egyre több a szemét is, és ha már közlekedésről van szó, akkor megemlíteném azt a sok levetett roncstelepi autókat, amiből rengeteget honosítanak alacsony keresetű, villogni vágyók, vagy haszon reményében autókereskedők, illetve "hobbiautókereskedők". /kicsit hosszú lesz már/ Összefoglalva lehet olcsóért menősködni, a lényeg az ájfon meg a mecdonáldc... mert ezt nevelik belénk. Mondhatnám, agymosáson esünk át. Szerintem ez lehet, ez az én meglátásom. Már csak az a kérdés, ez az út hová vezet

2019. máj. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!