Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá, ha az...

Mit szólnátok hozzá, ha az elhunyt ismerőseiteket, családtagjaitokat a hagyományos koporsós vagy urnás temetés helyett komposztálnák?

Figyelt kérdés

Ez nem fikció, Washington államban már lehetséges ezt a módot választani.

[link]

Nálunk még 95%-ban koporsós temetés van, a hamvasztás nagyon ritka, és a konzervatív falusi emberek még hamvasztástól is idegenkednek. A hamvasztás sok energiát igényel, és nagyon környezetszennyező, de abba is fura belegondolni, hogy majd virágföldként végzem. Lehetséges, hogy pár évtized múlva ez lesz az általános, és nem lesz más lehetőség? Ti hogy fogadnátok ezt el? Jó ötletnek tartjátok?



2019. jún. 4. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én inkább leszek virágföld mint 50 évig rohadgassak egy koporsóban. Számomra inkább az a taszító.
2019. jún. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A temetők nagyon nagy helyet foglalnak el. Sokkal szebb lenne a sok kő, beton sír helyett, ha fák, virágok lennének ekkora területen. Szóval ilyen szempontból jó ötlet, és lehet, hogy majd helyhiány miatt gyakoribbak lesznek az alternatív megoldások. De nekem még fura. Nyilván sok-sok évszázados hagyományokat nem lehet csak úgy gyorsan megváltoztatni. Nekem is még a koporsós temetés a "normális". De ha ez lenne az új rendszer, hogy temetők helyett legyenek parkok, akkor örülnék neki.
2019. jún. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó. Most sem járok temetőbe, teljesen feleslegesnek érzem, hogy egy sírt nézegessek... Inkább emlékezem a rokonaimra odahaza, vagy amikor olyan helyeken járok, ahol voltak is életükben. Ha meg már feldobtam a talpam, hulla mindegy (höhö) mit csinálnak velem a rokonaim. Szóval nekem ez a komposztálós dolog tökre bejön, legalább van valami haszna a testünknek.
2019. jún. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is remek ötlet, de a legtöbb ember ragaszkodik ahhoz, hogy legyen egy "végső nyughely", ahova kijárhat. Sok embernek ez megnyugtató, hogy még évtizedekig látogathatja és gondozhatja a szerettei sírját. Én szüleim se élnek már, heti rendszerességgel járok temetőbe, és szeretem azt a csendet, azt a hangulatot, amit a temető áraszt. Szeretek ott elmélyedni a gondolataimban. Pár évtized alatt biztos átlehet formálni ezt a szemléletet, és lehet más szokásokat felvenni.
2019. jún. 4. 10:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy ez mindenki magánügye. Mélységesen érzelmi alapú és főleg hit-alapú kérdés.


És nem te végzed virágföldként, hanem csak a tested. Az nem TE vagy, csak a tested. De ez meg az én hitem.

2019. jún. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Változik a világ.

Jelenleg a temetők pl. zöld foltoknak minősülnek a betontengerben, ennyi ahsznuk mindenképp van. A másik meg, hogy időnként jó kimenni szeretteink sírjához, emlékezni rájuk.

Én ennek ellenére szerintem nagyszerű ötlet a komposztálás, én személy szerint így szeretném majd, ha rám kerül a sor.

2019. jún. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 lilla64 ***** válasza:
100%
Az ötlet nem rossz.De ha én már meghaltam,mindegy,hogy mit tesznek a testemmel.Kertet is támaszthatnak vele,ha nekik úgy jobb.
2019. jún. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó ötlet, mert idáig is furcsálltam a régi módszereket.

Semmi hasznuk, és nem forgatják vissza az embert a természetbe.

Ezzel együtt jó, ha marad valamilyen emlék az emberről.

Csinálják úgy is, hogy egy fát ültetnek rá.

Szerintem az jobb, mert emlék lesz belőle.

2019. jún. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
amíg mást nem zavar, mindenki azt csináltathat a hullájával, amit akar, az enyémből akár brassóit, hát hol érdekel az engem halálom után? amúgy az ötlet valóban jobb, mint a koporsós
2019. jún. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!