Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire fontos temetőbe...

Mennyire fontos temetőbe járni elhunyt családtaghoz, vinni oda valamit (virág, tárgyak)?

Figyelt kérdés
Nem szeretem ezt a temetős macerát,mert képmutatásnak tartom valahol,de valahol elgondolkodtam,hogy mivel nagyszüleim testének maradványai(szebben nem tudom fogalmazni) csak azon a helyen vannak,néha meg kellene látogatnom.Mivel nem tudom van-e túlvilág,látják-e hogy megyek vagy nem,vagy érzik-e ha ott vagyok,lehet hogy szomorúak amiért nem megyek,mert ők ezt tiszteletnek tartották,lehet hogy mennem kellene néha ? Mert az én szemszögemből nézve ez engem nem nyugtat meg,nem érzem közelebb magamat hozzájuk,mert lehet hogy csak nagy maszlag a túlvilági élet,meghaltak,nincsenek,nem érdekli őket megyek-e vagy nem,nem látnak semmit.Szerintetek létezik túlvilág,ott van a lelkük ?
2017. júl. 21. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
A temetőbe járás a hátramaradottak szempontjából lényeges, mert ők itt élhetik ki lelkiismeret furdalásukat, hogy az elhunyttal életében nem bántak jól, megjátszhatják a szerető hozzátartozót és általában játszhatnak valamilyen szerepet mások előtt.
2017. júl. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Nekem anya mindig azt mondja, hogy szívesen visz akár minden nap sütit, kaját, ajándékokat ingyen is a szüleinek, mert inkább most kényezteti öket, költ rájuk, mint aztán a temetöben a virágokkal, mikor azt már ugysem látják. Szerintem nem kell a temetöbe járnod, ha te nem érzed ettöl közelebbnek öket magadhoz, nem nyugtat meg. Esetleg halottak napján tiszteld meg öket ezzel, de ha otthon rájuk gondoltok, beszélgettek roluk, szerintem többet tesztek, mintha két hetente járnátok a temetöbe.
2017. júl. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
88%
Ez attól függ ki hogy érzi. Ha valaki kijár a temetőbe nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem szerette az elhunytat életében. Ez egy belső érzés valakinél attól nyugszik meg ha kimegy és gondozza a sírját.
2017. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell képmutatásból temetőbe járni. Ahhoz menj, akihez szeretnél menni. Ha a szüleid lesznek ott, vagy bárki, aki közelebb állt hozzád, nem fog benned ez a kérdés felmerülni.

Ezzel nem az elhunytnak teszel jót, inkább csak megemlékezel a szeretteidről, lélekben velük töltesz egy kis időt.

2017. júl. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha most mégis az a kérdés, hogy szerintünk van-e túlvilág, akkor mellélőttél a kategóriával. Amúgy meg úgy jársz, nem jársz, ahogy neked jól esik.
2017. júl. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az régen rossz, ha csak azért emlékezel meg valakiről, mert van valahol egy síremléke. A sír nem a holtaknak szól, hanem az élőknek, az odacipelt virágokkal sem tud mihez kezdeni egy holttest. Nem hiszek a túlvilágban, de ha te igen, gondolj bele, melyik esik jobban a nagyszüleidnek: ha időnként csak úgy eszedbe jut egy szép emlék velük kapcsolatban, így tovább élhetnek a lelkedben; vagy az, ha menetrendszerűen kiviszel a temetőbe egy csokor virágot csak azért, mert illik.
2017. júl. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kiss Éva Judit ***** válasza:
0%

"Az élők tudják, h meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak Prédikátor 9:5


Ha elfogadod a Bibliát, mint Istentől ihletett írást, akkor kicsit könnyebb lesz a dolgod. Ő, mármint Isten, a Teremtő, ha ezt "üzente" az embernek, akkor nem kell aggódni, h megbántod őket.


Most még a halál együtt jár az élettel, így egyben a sírok gondozása is. Gyakorlatilag, azért járunk a temetőbe, h rendbe tartsuk a sírhelyet.


Én, személy szerint Sátán virágoskertjének tartom, illetve egy nagyon jó üzletnek. Így nem járok, mert az urnán nincs mit gondozni, róluk pedig a fényképekkel sokkal többször megemlékezem, mint azt "szokás": halottak napja, egyéb vallási ünnepek, amiket nem Isten, hanem az emberek találtak ki, tartanak fontosnak.


Ne hagyd, h lelkiismereti kérdést csináljanak neked emberek a válaszsaikkal, mert a halál nem Isten szándéka volt, az egy büntetés volt az Édenben, történtek miatt.


Isten terve az, h megszűnjön a halál, amit az ő uralkodása alatt, amikor Jézus veszi át a hatalmat, meg is fog tenni. Azonban erről bővebben is olvashatsz:www.jw.org hinlapon. Az e havi kiadás pont evvel a témával foglalkozik.


Jó olvasást: 1Korintusz 15:26 Mint utolsó ellenség (!) Semmisül mef a halál

2017. júl. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!