Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik mai ország "vette el"...

Melyik mai ország "vette el" a legtöbb területet a régi Magyarországtól trianonkor?

Figyelt kérdés

2019. jún. 13. 18:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Románia.
2019. jún. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%
Gratulálok...
2019. jún. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm én is neked:)
2019. jún. 13. 18:50
 4/21 A kérdező kommentje:
Mivel csak 5 évet éltem Mo-n(2-7 éves koromig) ezért nem hiszem hogy tudnom kéne... Gratulálok...
2019. jún. 13. 18:52
 5/21 anonim ***** válasza:
29%

Egyik sem!

Nem Magyarországtól 'vették el' a területeket, hanem az Osztrák-Magyar Monarchiától.

Magyarország ne is háborúzhatott volna, hiszen nem volt magyar haderő, hanem a sógor bácsi, az osztrák császár fennhatósága alatt állt a közös hadsereg. Ezért volt szokatlan a magyar paraszt.kölöknek a német vezényszó.

(Ugyanúgy, mint a pénzügyek is császári ellenőrzés alatt álltak.)

A területeket pedig nem "elvették", hanem a Trianoni (Párizs) békeszerződés ítélte nekik.

Köztudott az is, hogy a békét a háborúban nyertesek dirigálják.

2019. jún. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Románia.
2019. jún. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#5 nem ezt kérdeztem.. Nem vagyok magyar nemhiszem hogy tudnom kéne...
2019. jún. 13. 20:47
 8/21 anonim ***** válasza:
53%

#7

Ne hazudtoljad meg magad!

Kérdésed: "Melyik mai ország "vette el" a legtöbb területet a régi Magyarországtól trianonkor?"

A helyes válasz:

- nem elvették, hanem kapták,

- nem Magyarországtól vették el. hanem az Osztrák_magyar Monarchiától.

.

Nem kifogás, hiszen ha nem vagy magyar, akkor is az alapvető eseményeket tudni illik!

Ha bevallottan nem vagy magyar, akkor Trianonnak sem kell fájni neked. (Attól még tudhatod a közelmult történelmét...)

2019. jún. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 chtt ***** válasza:
75%
És interneted sincs, hogy rákeress :)
2019. jún. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%

Evvel egy történelemben kicsivel műveltebb afrikai is tisztában lehet, akinek semmi köze magyarországhoz, nem hogy te. Leborulok nagyságod előtt, hogy te külföldön élsz (amúgy én is ) de te még láttad térképen, vagy emblémán hogyan nézett ki a történelmi magyarország? Egy bizonyos IQ szint felett vannak az embernek vizuális érzékei, nálad is biztos működnek.

A te országodban nem létezik wikipedia? De biztos van, látszólag tudod használni az internetet, szóval eddig egyértelmű provokálni jöttél. Gyerünk ki vele alig várjuk...

2019. jún. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!