Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem kéne már véget vetni az...

Nem kéne már véget vetni az idősek indokolatlan tiszteletének?

Figyelt kérdés

nyilván vannak kivételek, de őszintén szóval már kezd elegem lenni abból, hogy elvárják, hogy tiszteljék őket, kéretlen tanácsokat adnak, folyton kötözködnek, mert azt hiszik, a koruk feljogosítja őket mindenre.


-ezzel szemben művelt, intelligens időssel még sosem találkoztam.

-a viselkedésükkel sem szolgálnak rá a tiszteletre, amit művelnek bevásárlás és tömegközlekedés közben, rohadt idegesítő

-közülük szavaztak legnagyobb arányban a jelenlegi kormányra, ergo elég könnyen megvezethetőek

-alig használnak internetet, vagy mennek külföldre, kevés fogalmuk van a világról


valahogy ki kéne nevelni az idősekből és úgy en bloc az emberekből azt, hogy a kor érdem.



2019. jún. 18. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy bárkinek túlzott elvárásai lennének feléd, szóval nem igazán kell tisztelned őket (se) Neked megbocsájtható :)
2019. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Egyetértek veled kérdező, saját tapasztalat, hogy az öregek, idősek nagy része elég nagy... az egész országban.
2019. jún. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Én találkoztam intelligens idős emberekkel. De nekik az egyik jellemzőjük, hogy nem hisztiznek, nem követelőznek. Egyszerűen tiszteled őket azért amilyenek.
2019. jún. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Mindenkinek megadom a tiszteletet kortól függetlenül, ez alap. Aztán ha eljátssza így járt. Szintén kortól függetlenül.
2019. jún. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Vannak mindenfélék nem csak ilyenek. Az a mondás meg mindig volt, hogy a tiszteletet ki kell érdemelni, azt meg nem a korral vagy szatusszal lehet, hanem a viselkedéssel, vagy eredményekkel. Az időseket nem is tisztelni kellene, hanem ahogy a gyerekeknél is, tekintettel kell lenni a korára. Egy alap tisztelet pedig mindenkinek jár(na) minden helyzetben.
2019. jún. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
státusz lett volna
2019. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkább a nagyzolásuknak kellene visszább fogni némelyiknek, hogy "én, egyedül építettem fel az országot!".
2019. jún. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Tök sok mindenkivel egyetértek itt. Nekem a nagypapám egy nagyon okos ember, és emiatt tisztelem is őt nagyon. Borzasztó sok dolgon keresztül ment már, így a tapasztalatát se vonom kétségbe. Viszont őt egyszer nem hallottam olyat mondani, hogy tisztelni kéne őt, csak mert idősebb valakinél.


De itt az ellenpélda is, az egyik tanárom. Elvárja, hogy tiszteljem, csak mert idősebb nálam. De eközben folyton megaláz, belém köt, diszkriminál és stb. De ha én a legnagyobb tisztelettel felé megpróbálom megvédeni magam, már jön azzal, hogy ő az idősebb, ezért tiszteljem. Már ne is haragudjatok, de én nem fogok tisztelni valakit azért, csak mert meg tudott öregedni.... Ha úgy viselkedik velem, amivel kiérdemli a tiszteletem, akkor persze, nyílván én is úgy fogok hozzáállni, ahogy az azok után elvárandó lenne. De így nem.


Másik kedvencem meg a volt osztályfőnököm. Nem olyan fhu de idős, 54 körül van.

Viszont azt hiszi, hogy csak ő lehet tapasztalt, és mi, a kis tizen évesek, nem tudunk még semmit. Viszont ez borzalmasan idegesítő, mert az osztályból sokunk nagyon, de tényleg nagyon sok mindent megélt már. Ezek után pedig érthető, hogy fel vagyunk háborodva, hogy lenéz minket, hogy mi semmit nem tudunk. Majd közli, hogy ő az idősebb és a tapasztaltabb, ezért több tiszteletet felé....

2019. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"művelt, intelligens időssel még sosem találkoztam"

Rossz körökben mozogsz.


"a viselkedésükkel sem szolgálnak rá a tiszteletre, amit művelnek bevásárlás és tömegközlekedés közben, rohadt idegesítő"

Nem mindegyik ilyen. Aki igen, azt nem is kell tisztelni.


"közülük szavaztak legnagyobb arányban a jelenlegi kormányra, ergo elég könnyen megvezethetőek"

A kormányra a felső középosztályból szavaztak a legtöbben. Majd ha lesz olyan ellenzéki párt, amelyik nem az ingyenélőket akarja tömni a dolgozók pénzén, szavaznak arra is.


"alig használnak internetet, vagy mennek külföldre, kevés fogalmuk van a világról"

Ez a magánügyük.

2019. jún. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Rossz körökben mozogsz.”

a klasszikus bullshit érv. Magyarországon mindenki rossz körökben mozog, aki bunkó idősekkel, eladókkal, közönségesen öltözködő nőkkel találkozik. csak vhogy külföldön meg nem, érdekes.


„Majd ha lesz olyan ellenzéki párt, amelyik nem az ingyenélőket akarja tömni a dolgozók pénzén, szavaznak arra is.”


azt hiszem, ezzel be is mutattad, hogy miért van hatalmon a fidesz. amíg a magyarok kb. 80%-a sík h_lye a politikához és ilyeneket ír, addig nincs is min csodálkozni.


„Ez a magánügyük.”


nem a magányügy, te észkombájn. aki lusta gondolkodni és internetet használni, az is elmehet szavazni, ergo a sok agyhalott fidesz szavazó éppúgy felelős az ország lezüllesztéséért.

2019. jún. 20. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!