Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy a külföldi...

Az igaz, hogy a külföldi magyarok inkább lehúznak mintsem segítenek?

Figyelt kérdés

Kint élőkhöz szól értelmszerűen a kérdés.

Érdemes kint magyarokkal barátkozni?

Vagy csak taposás/lehúzás van?


Most költöznénk ki a tesómmal, de sok rosszat hallotunk.



2019. júl. 18. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Van aki igen, van aki nem.

Attól még, hogy magyar, senki nem fog se lehúzni, se segíteni.

2019. júl. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TappancsMancs ***** válasza:
Tapasztald ki és a szerint dönts a kapcsolatokról, pont úgy mint itthon, vagy bárhol. Ha tényleg be akarsz illeszkedni, akkor úgyis az ottani "bennszülöttekkel" kell ismerkedned. De nyilván nem mindenki olyan, így teljesen elzárkózni sem lenne fontos, szóval majd meglátod.
2019. júl. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
65%
Is-is. Van rendes, segitokesz magyar, de van alattomos, lehúzós, sunyi is. ez utobbi a tobb. mintahogy az is igaz, hogy baromi nagy a szaja a legtobbnek, de amikor szembe kerul egy mas nemzettel, aki karakanabb (pl orosz) egybol lapul, mint xar a fuben.
2019. júl. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Én semmilyen segítséget nem kértem kint élő magyartól, meg úgy általában bárkitől ismerős hiányában kb. az első másfél évben. Így senki sem tudott lehúzni, bár iszonyat nehéz volt. Aztán lettek baráti kapcsolataim helyiekkel, más nemzetekkek és pár magyarral is. Szerintem meg lehet találni a normális magyarokat is, csak nem a segítség reményében kell kapcsolatot kezdeményezni.
2019. júl. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
merre fele laksz?
2019. júl. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Hallotam ilyenekről nem is keveset, mivel 10 e itt elek.

De ne 1 után iteld a többit, vannak rendesek is. ::)) pl én. Lol

Hova utaztok?

2019. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Több mint 7 év után csak kevés olyan magyarral találkoztam aki érdemes volt bizalomra. Sajnos a legtöbb az beképzelt, sutyi és áskálódó.


Vannak rendesek is, de az a csendes réteg. Pont azok akik nem járnak magyar bulikra és összejövetelekre. Ezért velük nem könnyű találkozni mert élik a saját csendes életüket.

Nem olyan harsányak mint a többség aki itt kint is csak piára, ífónra meg bagóra költ, aztán persze te vagy a szemét mert jobban megy neked, biztos többet keresel mert jobb angolt beszélsz...bla bla bla.


Személyes véleményem hogy türelemmel kell lenni ha normális magyarokat keresel, mert Zoltán Erika partikon nem fogod őket megtalálni.

2019. aug. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
56%
Én 1,5 éve élek az UK-ban és meg kell mondjam, nekem sincsenek jó tapasztalataim az itteni magyarokkal, viszont persze ez csak az én tapasztalatom. Eddig 1 elmélet jutott eszembe ami talán igaz lehet, talán nem. Én egyetem otthagyása után jöttem ki valamivel több mint 1 évvel, mindössze érettségivel, szóval a munkásosztályban kezdtem és még ott vagyok egyelőre. Szerintem a munkások közt jobb eséllyel találkozni mérgezett emberekkel, mint olyan munkahelyeken, környezetben, ahol sikeresebb emberek vannak. A legtöbb munkás ugye kizárólag a pénz miatt jött ki, jó eséllyel azért mert Mo-n egész egyszerűen képtelenek megállni a helyüket 30-40 évesen is, és arra sem voltak otthon képesek, hogy legalább egy havi 150.000-200.000 Forintot fizető állást találjanak, amihez eléggé szegényes gondolkodás kell szerintem. És ez a fajta szegényes gondolkodásmód nem csak azt folyásolja be, hogy pl. villamosmérnökként vagy szemétszedőként dolgoznak-e, hanem az életük összes részét. Vagy nincs senkijük, vagy ha van családjuk, akkor folyton veszekednek, életük egyetlen célja, hogy minél gyakrabban tudjanak elmenni bulizni, hogy ott a sárga földig leigyák magukat, világot az ellenségüknek tekintik, ami miatt utálják a többi embert is. Félreértés ne essék, egy pillanatig sem akarom lenézni a munkásokat, nyilván vannak köztük nagyon jó emberek is, és persze hihetetlenül gazdag eberek is meg tudnak romolni, amiért szép lassan a pénz lesz az életük középpontja, igazából akárki megromolhat különböző okok miatt, de szerintem akkor is megfigyelhető ez a jelenség, amit leírtam. Tehát nem mindegy hogy milyen környezetben van az ember. Én azért jöttem ki, hogy ambiciózus példaképeim nyomdokaiba léphessek egy olyan témában, karrierterületen, ami alapból nyugaton sokkal jobb lehetőségeket kínál mint Magyarországon. Hasonló okok miatt jöttem ki, amiért pl. Arnold Schwarzenegger és Teller Ede mentek ki Amerikába, igaz engem velük össze se lehet hasonlítani. :D Na és persze nálam sem utolsó az, hogy itt többet lehet keresni. :D
2019. okt. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!