Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire segítenek a külföldi...

Mennyire segítenek a külföldi cégek az ottani beilleszkedésben?

Figyelt kérdés

Műszaki diplomámmal és közel három éves itthoni munkatapasztalatommal nincsenek rossz esélyeim ahhoz, hogy egy jó állást találjak külföldön.


Úgy döntöttem, hogy el akarom hagyni ezt az országot, és úgy néz ki, egyedül vágok bele az ismeretlenbe. Azonban félek attól, hogy nagyon magamra leszek hagyatkozva és ha bármilyen nem várt probléma adódik, nem lesz aki segítsen.


Például mennyire segítenek abban, hogy szállásom legyen? Hajlandóak esetleg előre lezsírozni nekem egy lakhelyet, vagy úgy vannak vele hogy ez az én magánéleti problémám, én csak dolgozni megyek oda?



2018. okt. 21. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Sőt, a reptéren vörös szőnyeggel és limuzinnal fognak várni. Ne élj már ennyire álom világba. :D
2018. okt. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de úgy gondolod, hogy a HR-es majd elmegy neked albérletet keresgetni, ami megfelel a te igényeidnek? Vannak olyan szakmák, pl.vendéglátás, ahol biztosítanak szállást, vagy ajánlanak az étterem, hotel közelében, vagy ahová tömegesen visznek ki munkásokat, brigádokat, de ott ugye másokkal együtt laksz. Ha valami nagyon keresett szakmád van, vagy különleges tudásod, akkor esetleg foglalkoznak ezzel.
2018. okt. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak cégek ahol bizonyos pozícikra, amikre nagyon szükségük van, kínálnak "relocation package"-et.

Ebben benne lehet ideiglenes vagy hosszabb távú szállás biztosítása (itthon is csinálnak ilyet már sok cégnél, nem csak gyáraknál); extra egyszeri vagy pár hónapig járó bónusz, vagy az albérleti díjad támogatása (miután kötöttél ott szerződést és bemutatod), stb.


De ez nem általános dolog, cég és pozíció függő. Jó jel ha már a kiírásban jelzik, de akkor persze sokkal több lesz a jelentkező is rá. De rákérdezhetsz az első beszélgetés alkalmával is.

2018. okt. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha elég magas pozícióban dolgozol, akkor lehet, hogy az első x hónapra (általában 1) kapsz céges szállást, amíg elintézed magadnak a lakhelyed, de másra nagyon nem számíthatsz. Senki nem fogja helyetted elintézni az albérleted vagy a hivatalos teendőket (egy példa UK-ra a NI number, vagy bankszámlanyitás stb). De ha egy ilyen könnyű dolog elintézése problémát okoz, akkor ne is gondolkodj a külföldben. Én teljesen egyedül, céges támogatás nélkül kétszer váltottam országot és semmilyen gondot nem okozott a dolog. Beszélem a nyelvet és tudok olvasni/tájékozódni, ennyi bőven elég az ilyen ügyek elintézéséhez.
2018. okt. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!