Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért terjedt el az a sztereot...

Miért terjedt el az a sztereotípia, hogy a férfiak a legkisebb betegségtől/egészségügyi problémától is a halálukon vannak (persze nem szó szerint) míg a nők sokkal jobban viselik az ilyesmiket?

Figyelt kérdés
Ápolóként dolgozom és tapasztalatból mondom, ez éppen fordítva szokott lenni az esetek túlnyomó többségében.

2019. júl. 18. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Ezen én is gondolkoztam már. Szerintem az ilyen úri rétegből jöhetett, mikor a férjek hivatalba jártak a nők meg otthon irányították a házvezetést. Ha a férj beteg, ha csak kicsit is az, nem megy be melózni, de nyilván ha már otthon lehetett, ott sem akart csinálni semmit, így a legjobbnak látszott ágyban maradni, na meg sokat panaszkodni. Ha a feleség kicsit meghűlt, akkor is ugyan úgy otthon volt mint bármikor, csak néha orrot kellett fújnia. Persze ettől mèg ők is lehettek panaszkodósak, de a napi dolgokat levezényeltèk.

Valahol még olyat hallottam, hogy a nők és a férfiak máshogyan élik meg a különböző fàjdalmakat, szóval simán lehet, hogy a kisebb fàjdalmakhoz valóban jobban hozzászoktak a nők, de mondjuk egy nagyobb műtét utàn egy férfi tűri férfiasan a nagyobb fájdalmakat, a nők meg jobban rápánikolnak a helyzetre. Ez inkább a két nemre irányuló környezeti hatások különbségeiből adódik és nem a nemük különbözőségéből. Nagy különbség!

2019. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Varga Péte4 ***** válasza:
70%
Mint férfiember mondom, inkább az lehet, hogy - nálam legalábbis így van - nagyon zavar, bosszant, hogy betegség/baleset miatt nem vagyok 100%-os. A környezet ezt valószínűleg érzékeli, és ki így, ki úgy értelmezi.
2019. júl. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Saját szakamai tapasztalatodnak nem hiszel, vagy érdekel, miért alakulnak ki a közhelyek?
2019. júl. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
Nem részletezem: média és "brit tudósok".
2019. júl. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért terjedt el mert a nők szülnek és nem a férfiak. Mivel a szülés folyamata a vajúdást is beleszámítva hosszú és rendkívűl fájdalmas ezért úgy tartják hogy azok a nők akik túlestek a szülésen utána már csak legyintenek a kisebb egészségügyi problémákra. És csak nevetnek azokon a férfiakon akik egy sima megfázástól is jajgatnak.
2019. júl. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

# 3 Igen, érdekel, miért alakulnak ki a közhelyek.



# 5 Érdekes feltevés.

2019. júl. 20. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!