Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Könyvadományozás Budapesten?

Könyvadományozás Budapesten?

Figyelt kérdés

Jó állapotú, esetleg újszerű könyvektől válnék meg.

Könyvtárba ilyenkor be lehet adni őket?

Előtte érdemes nekik elküldeni e-mailben a címlistát?



2019. júl. 23. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, Pesten mi a helyzet, de mint vidéki könyvtáros elmondom, nálunk mi a gyakorlat.

Mivel elég sokan próbálnak meg a régi ('60-as, '70-es, '80-as évekből maradt) könyveiktől így megszabadulni, mi speciel kikötöttük, hogy csak 1990 utáni könyveket veszünk át. A túl régieket ugyanis rakogatjuk egy darabig, aztán a végén mi fizethetjük a szállítás költségét a MÉH telepre.


Tudom, hogy néhány könyvtárban van még hasonló szabályozás.


Szóval nyugodtan fel lehet ajánlani könyvtárnak a könyveket; ha nincs rá szükségük az állományba, akkor legfeljebb kiárusítják, és kis pénzt szereznek általa. De mielőtt beállítasz a szállítmánnyal, érdemes telefonon megkérdezni a kiszemelt könyvtárat a feltételekről.

2019. júl. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenképp kérdezd meg előtte őket. Nagyon kedves dolog, hogy sokan ajánlanak fel könyveket könyvtáraknak, és értékeljük is a jó szándékot, de ahogy az előttem lévő válaszoló is írta, az 1960-as évekbeli szovjet írók műveivel (ez erősen sarkított példa csak) nem igen tudunk mit kezdeni. Persze lehet kiárusítani, vagy a Méh is ad érte valamennyit, az is lehet segítség, de sokszor többe kerül elszállítani sajna.

De a régebbi könyvek között is lehet olyan, ami esetleg valamilyen szempontból fontos lehet. Vagy mondjuk én iskolai könyvtárban dolgozom, kötelező olvasmánynak mindig örülök, ha régebbi is, mert sokszor nincs elég. Na szóval, ez sok mindentől függ. Meg persze nem tudhatjuk, neked milyen könyveid vannak.

Egyszóval, ha van listád, az nagy segítség, kérdezd meg a könyvtárat, esetleg többet is, aztán majd meglátod, mit mondanak.

2019. júl. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!