Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek ha nincs túl sok...

Szerintetek ha nincs túl sok vizuális érzékem, tudnék egy jó régiségboltit vezetni?

Figyelt kérdés

A kérdés nem az lenne, hogy megélek belőle. Elég hozzá szimpla műveltség (művészettörténeti könyvek, követni az aktualitásokat), és szimpla üzleti érzék? Kb 0 vizuális érzékem van, és kreativitásom se sok, de nagyon szeretek így kutatgatni dolgok után, meg a különlegességeket.


Az alapproblémám az, hogy inkább bölcsésztípusú beállítottságú vagyok, de sajnos egy ilyen különösebben érdekes szakra se tehetem fel az életem. De nagyon szeretek olvasni meg művelődni, és szeretnék egy mellékéletcélt, a valamennyivel hasznosabb pénzügyi okj mellé. Műfordításon gondolkoztam még. Ja, és bárnilyen fontos a kapcsolatépítés pl szervező ne jöjjetek, mert nagyon gyatra vagyok benne.



2019. szept. 17. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Magára a kérdésedre korlátozva válaszomat ez kb. olyan dolog lenne, mintha én azt kérdezném, hogy imádom a zenét, sokat hallgattam, és olvastam is róla, de az egyik fülemre süket vagyok. Lehetek ettől még hangmérnök?

Na ugye, hogy nem?

2019. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi :((((

Amúgy a hangmérnöknek szerintem nem kell zenei hallás, de értem mire gondolsz :(((

2019. szept. 18. 07:51
 3/6 anonim ***** válasza:

A boltozáshoz kereskedési érzék kell,elsósorba. Aztan szaktudás, jártaddág ha szakbolt. A jártasságot el kell sajátítani... és nincs semmi aladálya.

Mit értesz viziális érzél alatt? Nem látsz?

Az előzővel mem értel egyet. A példa is rossz. Vannak hamgmérnökök...

2019. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi :((((

Amúgy a hangmérnöknek szerintem nem kell zenei hallás, de értem mire gondolsz :(((

2019. szept. 18. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:

#3!

"A boltozáshoz kereskedési érzék kell,elsósorba. Aztan szaktudás, jártaddág ha szakbolt. A jártasságot el kell sajátítani... és nincs semmi aladálya.

Mit értesz viziális érzél alatt? Nem látsz?

Az előzővel mem értel egyet. A példa is rossz. Vannak hamgmérnökök..."


Ezt a hozzászólást talán egy nagyon "OKOS" telefonról írtad? Mivel rengeteg helyesírási hiba, betűtévesztés szerepel benne. Mindegy, hagyjuk mindezt figyelmen kívül.

Az, hogy valakinek nincs vizuális érzéke, nem azt jelenti, hogy nem lát. Lát ő, csak nem úgy látja a dolgokat, mint az speciális esetben elvárható lenne. Speciális eset alatt azt értem, hogy nem egyformán látunk egy festményt. Akinek nincs vizuális érzéke, máshogy látja pl.Leonardo: Mona Lisa festményét, mint aki rendelkezik ezzel a képességgel.

Ha máshogy látja, (márpedig máshogyan látja) akkor mi alapján tudja meggyőzni a vevőt a festő által ábrázolt kép szépségéről, annak sokszínűségéről, a színek harmóniájáról, a távolság és közelség érzékeltetésének mivoltáról és mibenlétéről? Ugyanezek vonatkoznak egy-egy szoborra, egy kézműves alkotásra, vagy bármely dologra, amely egy régiség-boltban felbukkanhat. A régiség-bolt nem régi "kanalakról" szól. Annak színvonalbeli viteléhez NAGYON KEVÉS a kereskedelmi érzék!!!!

Szerinted a hangmérnök ide rossz példa. Pontosan jó példa. A kérdező szerint is egy hangmérnöknek nem kell "zenei hallással" rendelkezni. Abban az értelemben igaz ez, hogy nem olyan zenei hallással kell bírnia, mint egy zongoristának, vagy egy opera énekesnek. Azonban kettő, azaz kettő tökéletesen HALLÓ füllel kell rendelkeznie, másként hogyan is hallaná együtt és egyszerre a basszust és a kontrákat?

2019. szept. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor lemondok róla :(
2019. szept. 19. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!