Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A hiperrealista rajzolás,...

A hiperrealista rajzolás, festés művészet vagy sem?

Figyelt kérdés
Amikor látok ilyen alkotásokat elképedek, majd első gondolatom, olyan, mintha nyomtatva lenne. Akkor, ez most művészet vagy nem számít annak?

2019. nov. 5. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Miért ne számítana művészetnek? Egyébként nincs egységes kritérium,az a művészet amit annak látnak.
2019. nov. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben nem merek állást foglalni :D Elég nagy a szórás abban, hogy ki mit lát vagy érez művészetnek :)

Akár művészet akár nem maga a teljesítmény elismerésre méltó.

2019. nov. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A teljesítmény, a munkaóra gratulációt érdemel, de hol ebben a művészet? Ezt a nyomtatóm is tudja... (mellesleg én magam is, de nem kedvelem) Szerintem, ez csak másolás. Annak nagyon perecíz, időigényes módja. De akkor nem a fotó a művészi, amiről rajzolják? (hiszen ezeket soha nem készítik fejből, modellről, ezeket mindig fotókról másolják)

Természetesen, mindenkinek más jelenti a művészetet! Csupán érdekelt volna, ki, miként látja ezt. (?)

2019. nov. 5. 20:59
 4/10 A kérdező kommentje:
Ti mennyit lennétek hajlandók fizetni egy hiperrealista rajzért, festményért? Mondjuk, egy A4-es méretű alkotásért. Kapnátok egy ugyanolyan rajzot, mint ami megvan nektek fényképen, egy családtagról, a kis kedvencről, az autótokról, stb.
2019. nov. 5. 21:04
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Nekem nagyon nem jonnek be a fotorol rajzolt kepek. Valahogy tulzottan latszik rajtuk, hogy keprol keszuktek es hogyegy gyakorlott alkoto nem keszitene olyan kompoziciot. Nembeszelve a ter kifejezeserol
2019. nov. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
A hiperrealizmus nem művészet, hanem egy technika. Mintha azt kérdeznéd, hogy az olajjal vászonra festés vagy a poentilizmus, vagy a rézkarc művészet-e. A művészet a világot tükrözi, megmutat, kifejez valamit. Ehhez technikákat alkalmaz. A legtöbb képzőművész törekszik arra, hogy saját technikája, stílusa legyen.
2019. nov. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"A hiperrealizmus nem művészet hanem technika. A művészet kifejezéséhez az ember technikát alkalmaz." - Na most akkor? :D Tehát akkor a hiperrealizmus is művészet, mivel az is az egyik kifejező eszköze!

A művészet mindenkinek mást jelent,persze. De azt azért merész kijelenteni hogy a hiperrealizmus nem művészet.

Ezzel az erővel a festészet sem az,mivel az is csak a természet másolása,vagy a szobrászat sem,mivel az is csak egy arcot másol,csak épp 3D-ben.

Érdekes módon még sosem hallottam olyan alkotóktól ilyet,akik tényleg tudnak hiperrealisztikusan ábrázolni,csak azoktól akiknek nem megy,lusták belefektetni a tudást,időt,és inkább rögtön a különböző absztrakt módokat ragadják meg hogy "kifejezzék magukat",és ránézésre milyen unalmas is az a hiperrealizmus. De ha megpróbálja,és látja hogy mennyi minden van mögötte,már nem is akar vele fáradni.

Minden művészet a valóság másolásából indul ki. A nagy kubisták és impresszionisták is előbb megtanulták realisztikusan ábrázolni a világot,helyes arányokkal,helyes térábrázolással,és mikor már könyékből ment,akkor vitték bele a saját egyéniségüket,akkor kísérleteztek.

De ezeket a lépéseket a legtöbben szeretnék átugrani,és letojni annyival,hogy hát az melós,az sok munka meg idő,akkor inkább belemagyarázok valami művészit ebbe a pacába,amit a lapon hagytam.

2019. nov. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod utolsó, részemről van egy nagyon nagy különbség az egyszerű másolás és a művészet között. Ez pedig a hozzáadott érték/hozzáadott mondanivaló. Amikor egy fotót másol valaki az nem az ő hozzáadott értéke hanem max a fotósé aki a képet elkészítette. Nem azzal van gond, ha egy alkotás hiperrealisztikus. Azzal van, ha nem több mint egy másolat. Mert ha ez művészet akkor a fénymásoló is művész. Mert tökéletes másolatot készít. "Minden művészet a valóság másolásából indul ki" Ez így van. De a lényeg pont az, hogy NEM ÁLL MEG ITT!

És képzeld a művészettörténet nagy alakjai akik "inkább belemagyarázok valami művészit ebbe a pacába" sok esetben tudtak realisztikus alkotásokat is készíteni. Csak ők kifejezni akartak és nem másolni.

2019. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7, Nem értetted meg, amit írtam, félreértelmezted. Nem az a lényeg, hogy milyen technikával dolgozik a festő (szobrász, filmrendező, éptész, versmondó), hanem az, hogy mit fejez ki. Ha a hiperrealistának van fontos mondanivalója és az átjön, akkor az a kép igenis művészet. Ha csak a technikai tudását fitogtatja, akkor nem.

Amúgy az, amit írsz arról hogy egyesek nem akarják befektetni a munkát, "belemagyarázok valami művészit ebbe a pacába,amit a lapon hagytam", ez naiv badarság. Így sosem születnek valódi képek, és minden művész befektet az alkotásába. Rengetegen tudnak jól rajzolni, festeni, minden városban, minden főtéren vannak grafikusok, akik 10 perc alatt jó portrét rajzolnak az eléjük ülőről, de nagyrészt nem művészek. Egyébként a művészeknél is van rangsor, ma magyarországon van többszáz festőművész, de nemzetközi rangja csak néhány tíznek van.

2019. nov. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Nm fizetnék érte, nem kedvelem a fotóról másolt képeket.
2022. máj. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!