Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A kettő közül melyik történetb...

A kettő közül melyik történetből lehetne többet kihozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hobbi író vagyok, szeretnék belekezdeni egy regénybe, amihez két történet ötletem is van. Viszont nem tudom, melyiket lenne érdemesebb kidolgozni és megírni, melyikben van több lehetőség, melyik lenne a jobb. Tudnátok ebben segíteni? :) Bár kiadáson nem gondolkozok, nekem fontos, hogy valami elképesztőt és nagyon jót alkossak. Íme a két ötlet:

1. Ez egy középkori stílusú világban játszódna. A főszereplőnk egy fiatal férfi, korábban orgyilkosként dolgozott, azonban miután a társai elárulták s megölték a két testvérét, teljesen magára maradt, és utolsó vágya az lett, hogy boldogan és békében haljon meg. Bizonyos oknál fogva (bonyolult, hogy mi miatt, nem részletezném) már csak tíz hónapja maradt hátra az életéből, és ez idő alatt szeretné megtalálni a boldogságot, ezért csatlakozik egy kalandorokból álló csapathoz, akik a királyságot járják és embereken segítenek. Ezekben az emberekben talál új társakra, barátokra és szerelemre. Azt vezetném végig a történeten, hogy a főszereplő hogyan változik meg azáltal, hogy embereken segít ahelyett, hogy embereket öl, és hogyan éri el, hogy tragikus múltja után ismét boldog lehessen. De elkezdtem kételkedni ebben, ugyanis ami cselekményt kitaláltam hozzá, az alapján nagyon unalmasnak gondolom az egészet, nem igazán látom, mi tehetne egy ilyen vonalú történetet érdekessé és izgalmassá.


2. Ez is egy kitalált világban játszódna, itt főként a fantasy vonalra mennék rá. Adott egy viszonylag nagy terület, amit minden oldalról végtelen erdő ölel körül. Egyetlen ember sem kelt még át rajta, senki sem tudja, mi lehet az erdőn túl, ugyanis veszélyesebbnél veszélyesebb lények lakják, akikre hiába vadásznak, számuk nem hogy csökken, de az utóbbi időben egyre csak nőtt, ez pedig veszélyezteti az emberek életét. Ezen szörnyek irtására léteznek amolyan vadászcéhek, s főszereplőnk, egy középkorú férfi is korábban egy ilyennek volt tagja, azonban bizonyos ok miatt visszavonult. Egyik nap felbukkant a semmiből egy tizenegy év körüli kislány, akinek hófehér haja és porcelánfehér bőre van, s mikor kérdezik tőle, honnan jött, kik a szülei, a lány mást se felel, csak annyit, hogy leesett az égből, és haza szeretne jutni. Elviszik a gyereket egy árvaházba, ami a főszereplő nővérének tulajdonában van, s mivel az árvaház tömve van, nincs egyetlen szabad hely sem, a férfi testvére megkéri, vegye magához egy rövid időre a gyereket. Lényeg a lényeg, kiderül, hogy ennek a lánynak különleges ereje van, ért a szörnyek nyelvén, és ezek a lények nem hogy nem bántják, egyenesen tartanak tőle. A gyermeket emiatt szentként kezelik, elveszik a főszereplőtől és papok kezébe kerül, akik bálványozni kezdik őt. A főszereplő kideríti, hogy a lány a Holdistennő lánya, aki véletlenül került az emberek világába, és ha nem jut haza, meg fog halni, teste ugyanis túl gyenge ahhoz, hogy huzamosabb ideig egy másik világban éljen. A Holdistennő megbízza főszereplőnket azzal, hogy juttassa haza a lányát, aki meg is teszi ezt, nem részletezném hogyan, elég hosszadalmas úton. Ennél a történetnél tartok attól, hogy klisés lenne, viszont több ötletem van hozzá, és sokkal izgalmasabb lenne a cselekménye.


Ez lenne a két történet. Szerintetek melyik lenne a jobb? Ha választanotok kéne, melyiket olvasnátok szívesebben? Vagy esetleg egyik rosszabb mint a másik? :D Előre is köszönöm a válaszokat :)



2019. dec. 4. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettő jó lehet, érdekes amit írtál és az is biztos, hogy kellőképp grafomán vagy. 🙂

Sok sikert hozzá, bármelyiket is választod.

2019. dec. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Másodikra teszem a voksot, az első unalmasnak tűnik így töményen :) hajrá és sok sikert ☺️
2019. dec. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan szalajtottad ezeket az ötleteket, de - szerény véleményem szerint - egyik sem érdemes megírásra, nagyon erőltetettek. Az első cselekménye (merthogy te röviden azt vázoltad mindkét esetben) szörnyen unalmas, röviden ennyi: a nem épp tisztességes hős egy őt ért csapás miatt mégis tisztességessé lesz, majd boldogan hal meg - ó, minő lelki fejlődés. Ilyet szerintem írtak már ezret, viszont te nem hozol benne semmi újat az orgyilkos szereppel és a jótékonykodó gruppal, akikhez majd hozzácsapódik. A időben való elhelyezés sem épp érthető: miért épp a középkor? Ha azt írod az elején, h napjainkban játszódik, akkor se változna rajta semmi.

A fantasy meg nem épp az én asztalom, de nem sok értelmét látom az egész történetnek.

2019. dec. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az orgyilkosos sztori túl naiv. Az emberek nem lesznek egy csapásra tisztességesek, ahogy már előttem is írták.


A második sztori nem volt rossz addig, amíg meg nem említetted a lányt. A Holdistennő lánya, különleges és meg kell menteni? Unalmas. Mentse meg magát, na az már keményebb.

2019. dec. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Inkább megosztom az én egyik ötletemet, ha kidolgozás közben nem rontod el a lényeg átaddását.
2019. dec. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyik sem ragadta meg különösebben az érdeklődésemet, de a második kicsit jobban tetszik.
2019. dec. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!