Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt keresztények, nektek...

Tisztelt keresztények, nektek sikerült kihozni valakit Jehova tanúi közül?

Figyelt kérdés
2015. aug. 4. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

részben igen, sokan beszélgettünk vele többek között én is, tudod ez mindig egy hosszú folyamat, az ember meggyőződése ha mély akkor megváltozik gyorsan, jehova tanúi egy meglehetősen rosszhírű szekta, tehát mire valaki meggyőződik az ő nézeteikről az hosszú idő, és kemény munka, ugyan így idő még ez a meggyőződés megváltozik


továbbá ott van a dolog érzelmi oldala is


továbbá ott van, hogy a szekta igyekszik leválasztani a külvilágtól, tehát nem csak az intellektuális oldalát kell megcáfolni nem csak az érzelmi kötődésein kell túllendíteni de rá kell venni ,hogy adja fel az eddigi életmódját és a barátait, talán családját is


persze a folyton kémkedő besúgdosó, szemedbe meg magukat megjátszó barátok nem túl jók ,de sokan úgy érzik "nincs más" vagy, hogy "de ők csak jót akartak"

2015. aug. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ahogy a tanúk mondják:


mindenki saját magáért tartozik elszámolással. a tanúk sikerességét nem az jelzi, hány személy keresztelkedett meg azok közül, akiknak prédikáltak. az ő feladatuk a magvetés. a növekedést Isten adja.


vesd a magot mindíg, mindenütt, mert nem tudhatod, hol lesz az sikeres. ez Istenen múlik.


ugyanezt vallom én is, egyetértek velük. :-)

2015. aug. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tantételbeli ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


1. MIÉRT akarod "kihozni" őket?


2. HOVA akarod kihozni őket?

2015. aug. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kicsit felreértetted a kérdést, tantételbeli...


a kérdező nem akar ilyet tenni, de ha jobban belegondolsz..


sokak szerint a zrt követői, abbadon sáskái nem az igaz vallás... mivel az emberek 99,999% nem tanú, ez, gondolom nem lep meg. a kérdező arra kíváncsi, az itt lévő kérdések értek-e már célt.... és igen, bátran mondhatom, hogy igen...

2015. aug. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,esetleg sztorit mondhatnátok..
2015. aug. 8. 23:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Tantételbeli: minden tanú abbadon sáskája. ha megfigyeled, nem csak párezer felkent a sáska: a hivatalos tanítás szerint minden megkeresztelt tanú abbadon sáskája.


jobb-e az élete? :-) hát, tantételbeli, mit is írjak neked? félelem nélkül élni jó. kiszabadulni a nyomás alol, jó. kényszer nélkül szolgálni, jó. előírások nélkül élni, jó. a sajtószabadság jó. az, hogy kevesebb emberrel járnak össze: idővel változni fog: de legalább nemcsak sablonbeszélgetéseket, sablonválaszokkal folytatnak.


visszakérdeznék: te szabadnak érzed magad a szervezetben?


örömmel mész heti 3 alkalommal összejövetelre?


örömmel tőlt el az, hogy megszabott óraszámot kell teljesítened?


hogy olyan dolgokra kell tanítanod embereket, amivel nem értesz egyet?

2015. aug. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves 6-os!


Írod " Tantételbeli: minden tanú abbadon sáskája. ha megfigyeled, nem csak párezer felkent a sáska: a hivatalos tanítás szerint minden megkeresztelt tanú abbadon sáskája. "


Ugyan dehogy! Talán nekem akarod elmagyarázni, miben hiszünk??? Nem úgy van, ahogy írtad, de itt ezt most nem fogom elmagyarázni, rosszul tudod - akárhonnan is tudod, helytelen információ, hidd el. (Ha tényleg érdekel a VALÓDI tanításunk ezzel kapcs. akkor írj ide, vagy privátot is, és elmondom szívesen neked.)


"jobb-e az élete? :-) hát, tantételbeli, mit is írjak neked? félelem nélkül élni........"


Egyetértek minden szavaddal. Nyilván jobb. De miért gondolod, hogy Jehova Tanújaként bárki is ilyen "bekorlátolt" lenne? Egyszerűen nem jól látsz minket!


"visszakérdeznék: te szabadnak érzed magad a szervezetben?"


A történetem hosszú, de MOST IGEN!


"örömmel mész heti 3 alkalommal összejövetelre?"


3? Azt hittem, csak kettő van :) melyik a harmadik? :)


Amúgy IGEN! Az egész heti munka, robotolás után (mert dolgozok, 3 műszakban), őrömmel találkozom a hittársaimmal, akik szeretnek/elfogadnak. (Ezt most ne úgy értsd, a munkatáraimmail sincs semi gondom, munkaidőben, kedvelem őket is :) )


"örömmel tőlt el az, hogy megszabott óraszámot kell teljesítened"


Az égvilágon semmilyen őraszámot nem kell most teljesítenem, mert egyszerú "hírnök" vagyok - ha tudod, de szívesen elmondom neked ezt is. Voltam én is "úttörő" (tudod nálunk, mi az?) , akkor vállaltam, ÖNKÉNT!


"hogy olyan dolgokra kell tanítanod embereket, amivel nem értesz egyet?"


Biztosíthatlak, hogy SEMMI OLYAT NEM TANÍTOK másnak, ami nincs a SZentírásban! (Ha elhiszed, ha nem )

2015. aug. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

tantételbeli, pont most bizonyítottad, hogy nem ismered a vallásod tanítását.


gondolom, azzal sem vagy tisztában, hogy a zrt tanítása szerint neked, ha nem vagy felkent, Jézus NEM A KÖZBENJÁRÓD.


vagy tudtad?


tudtad azt is, hogy a hű és értelmes rabszolga Nincs kinevezve Jézus javai fölé? saját bevallásuk szerint eddig tévesen tanították, hogy 1919-ben ki lettek nevezve. új világosságuk szerint minderre csak a nagy nyomorúság után kerül sor.


köszönöm, hogy lenézel, én ismerem ezen szervezet tanításait, ezek szerint egyes részeit jobban, mint te.


ha nem akarsz utánnajárni ezeknek, szólj, belinkelem ezen tanításokat a wt libaryból, forrásmegjelöléssel.

2015. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!