Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A mai fiatal színészek között...

A mai fiatal színészek között vannak olyan nagy egyéniségek mint annak idején Sinkovits Imre, Kállai Ferenc, Őze Lajos, Rajz János, BodrogiGyula vagy Cserhalmi György?

Figyelt kérdés
2020. jan. 4. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem igazán. Más világ, más az emberek mentalitása.
2020. jan. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem sincs, esetleg kicsivel később, amikor "beérnek", lehet, hogy lesz 1-2, de nem olyan nagy, mint a fent felsoroltak:(.
2020. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Fiatalon ők se voltak úgymond nagy egyéniségek. De nyilván van nagyon sok tehetséges színész, csak idő kell neki, hogy nagy egyéniségekké váljanak. Mivel túl sokan vannak, nincs túl sok esélyük, hogy annyira híresek legyenek, mint a kérdésben említett színészek.
2020. jan. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
vannak
2020. jan. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sincsenek. Ezek már instantszínészek.
2020. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amiket láttam mostani magyar filmeket, az alapján vannak. Sajnos nem vagyok jó nevekből.
2020. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Ismerős szlogen: bezzeg a fiatalok...

Nos Bodrogi maga mondta el, milyen esetlen volt fiatal korában. Őze és Cserhalmi is megküzdöttek rendesen az elismerésért. Sinkovics és Kállai tehetségek voltak, már a főiskolán is (akkor még az volt).

Később is sok, ma elismert fiatalabb színészről mondták, hogy mit akarnak a nagyok árnyékában. Akartak és lettek. Ma ugyanez a helyzet.

Ami változott, az a közeg. Most éppen leépíti a hatalom. A környezet is más, az emberek erősen individualisták, a minőség iránti igény csökkent, a selejt arat. Ilyen körülmények között nehéz elismertséget szerezni. Igen, a mai fiatal ok között ez még nem látszik. Nem volt még idejük kifutni. De ahhoz kétség sem fér, húsz év múlva majd azok lesznek. Nem mind, ahogy régen se mindenki. De az arány nem változik. az ember ugyanaz, csak a közeg más.

2020. jan. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kíváncsi volnék,hány színházba járó ember mondott véleményt. És a többi mire alapozza.

A választ tudom magamtól. Erre érdemi válasz nem jön mert nem jöhet.

2020. jan. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kérdésre igen, lehet érdemi választ adni. A mai fiatal színészek között is ott vannak azok az egyéniségek, mint a felsoroltak. Az, hogy neveket nem tudok ellenükben felsorolni, egyetlen dolognak köszönhető. Ezt a dolgot úgy hívják, hogy FILMGYÁRTÁS.

A kérdésben említett színészeknek (ezzel nem lebecsülve, vagy kicsinyítve nagyságukat) megadatott a lehetőség, hogy ne csak a saját színházuk törzsközönsége ismerje meg őket, hanem a mozivásznon és a televízión keresztül az egész ország tanúja lehessen, megismerhesse és elismerhesse tehetségüket. Ettől a mai fiatal generációt teljes mértékben megfosztották. Mindenki ismeri az amerikai filmipar által foglalkoztatott sokadrangú színészek nevét, legyen az alakításuk és maga a film bármilyen silány. Mert csak ezeket nézheted. Nincs más.

Ezért nem tudok én sem megnevezni egy fiatal, tehetséges, magyar színészt. Sajnos budapesti nagy színházakba nem tudok eljutni, pláne nem úgy, hogy minden egyes darabban, amiben szerepel, meg tudjak nézni egy-egy feltörekvő egyéniséget. Ennyi.

2020. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetnének jó színészek egy mozifilmben? Miért csak a szinpadon álló színművészekről lehetne azt mondani, hogy nagy egyéniségek? Nem mintha sűrűn járnék színházba, de ott is láttam olyanokat akik filmekben is szerepeltek. Nem átjárhatatlan a két műfaj. A felsoroltakat is filmekben látták többen mint színpadon, szóval nem tudom mi köze ennek a kérdésnek ahhoz, hogy milyen gyakran látogat el valaki színházi előadásra.
2020. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!