Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Zenélés közben miért van...

Zenélés közben miért van sokat csendben a szaxofon?

Figyelt kérdés

Tegnap hallgattam egy egy órás jazz zenét youtube-on és azt figyeltem meg, hogy nagyon sokszor van olyan szakasz amikor csöndben a szaxofon a zene alatt. Például a többi hangszer zenél, de szaxofon csak egyszer-egyszer szólal meg egy másodpercre.

Ez mi?

Ilyenkor a valóságban mit csinál a szaxofonos?

Érdekel a zenélés hobbi szinten, azért kérdezem. :)



2020. jan. 25. 09:27
 1/6 A kérdező kommentje:
csöndben van* csak gyorsan irtam
2020. jan. 25. 09:28
 2/6 anonim válasza:
Pihen.
2020. jan. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De olyankor félrerakja vagy fogja?
2020. jan. 25. 09:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Így írta meg a zenét a zeneszerző. Hogy miért, azt csak ő tudja. Ha kortárs zenéről van szó, kérdezd meg személyesen tőle.
2020. jan. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én alt szaxofonnal játszok. az a legkissebb méretben és legjobb a hangja mert van jó mély és magas hangjai is. én is folyamat szeretem hallgatni a hangját és úgy is játszok rajta. nincs pihenés közbe egy hang mély egy hang magas és jó gyorsan improvizálok egymás után hangokat skálákat.

van olyan punk zene amiben folyamat fújják. pl ebben 3:18 körül fújják nagyon: [link]

2020. febr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kontraszt és tagoltság nélkül a zene is híg fos kábé, nyilván mivel a létező legegyszerűbb eszköz a "sáv mute gomb", vagyis a leggazdaságosabb szerkesztőeszköz érzés szerint kivenni ezt-azt. Mindenki nyer, mert a szaxis is közben feljebb tolhatja a szemüvegét, posztolhat koncertszelfit önlájkkal, beszólogathat a többieknek, visszakötheti a cipőjét, vagy simán csak topoghat zavarba esett fejet színlelve.
2020. febr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!