Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Baj vagy nem baj, ha itt-ott...

Baj vagy nem baj, ha itt-ott "kisül" egy fénykép?

Figyelt kérdés

Nos arra gondolok, amikor az erős napfény miatt néhány részlet fehér lesz a képen. Én úgy tudtam, hogy ez hiba, de pl itt van ez a kép:

[link]



2020. febr. 10. 13:08
 1/8 A kérdező kommentje:

Bocs, az előző link rossz, itt egy jó:

[link]

2020. febr. 10. 13:09
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A képen látható, napfénytől származó fehér folt elkerülhetetlen. Bajnak nem baj éppen, de könnyen elkerülhető, ha az emberfia behúzza a függönyt. Ha láttál valaha fotóstúdiót belülről, na, olyant kellene "utánozni" valahogy... azaz ne süssön be semmi, a világítást pedig a fotós oldja meg több fényforrással. Persze otthon nem használhatsz állványokat, de felgyújthatsz minden lámpát (nagy csillárt fali lámpákat is) + egy olyan vaku, melynek a kulcsszáma kb. 30 vagy több. Én a legszebb képeimet kinn a kertben csinálom nappal, amikor a nap nem süt (nincs árnyék), vagyis szórt fényben.
2020. febr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A digitális képek korában terjedt el ennek a hibáztatása. Már csak azért is, mert előtte nem annyira volt ilyen, a filmnek nagyobb a tűrése. Szerintem akkor, amikor egy lényegtelen részletről van szó, akkor teljesen értelmetlen ezzel foglalkozni, de az előző évtized erről szólt, a képértékelő platformokon kétségbeesetten keresték a kis pontokat, amik kiégtek. Ezen a képen azért a lány keze meg lába nem igazán nevezhető lényegtelen részletnek...
2020. febr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a kérdés mindig az, hogy mi a kép célja, kinek szól? technikailag ez tekinthető hibának. ha ez a vizsgamunkád egy fotós iskolában, akkor valószínűleg nem díjazzák. de ebben az esetben éppúgy, mint egy művészettörténeti vagy fotóesztéta értékelése során nem biztos, hogy csak ezért nem fogják a képed kiállítani az év legjobb képei közt.


ha megrendelőnek készült, akkor az ő véleménye számít, neki kell megfelelni, bármi legyen is az igénye. akinek a lány és a mosolya, vagy akár csak a frizurája, vagy ruhája fontos a képről, az lehet, hogy észre sem veszi azokat a hibákat, amiket a hivatásos, vagy önjelölt kritikusok esetleg szénné kritizálnak.


ha csak magadnak (meg neki) készült a kép, akkor meg pláne nem érdekes más véleménye, csak a tiétek. ha nektek tetszik, akkor szuper, ha nektek nem tetszik, akkor meg mindegy, hogy kinek igen.


szerintem nem ideális, nagyon elvonja a szemet és rontja az összképet, ezért szerencsésebb elkerülni, de ha így sikerült és nincs lehetőség megismételni, újat csinálni, akkor jobb híján elmegy.


ha tanulás a cél, akkor érdemesebb addig gyakorolni, amíg meg tudod oldani, hogy ne legyenek ilyen kiégett részek a képen. de fotós képzésért és szakmai tanácsokért szerintem nem egy anonim és pláne általános fórumra érdemes menni névtelen és arctalan kommentelők közé...

2020. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Laikusként első ránézésre teljesen jó ez a kép!

Jó, persze ha jobban megnézzük, ott vannak azok a kicsi túl fényes részek, de nem olyan vészes.

2020. febr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"de fotós képzésért és szakmai tanácsokért szerintem nem egy anonim és pláne általános fórumra érdemes menni névtelen és arctalan kommentelők közé..."

Ezen meglepődtem. Hogy úgy mondjam, teljesen szokatlan, hogy kispályás savazásba bocsátkozol. Miközben általában elsőrendű tanácsokat adsz. De ez itt a mínusz hatvanadrendű.

Arctalan.... Hát a netes fórumok ilyenek 22 éve...

Bár az kétségtelen, hogy az utánad következő Arctalan nagy hülyeséget írt. :D


"Laikusként első ránézésre teljesen jó ez a kép!"

Te vagy biztos az, mikor a gyerek feje lelóg a képről, és azt írod alá a facebookon, hogy de jó kép! :D

2020. febr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sztrogoff: vannak itt GYK-n értelmes kérdések és válaszok is. amennyire lehet, én is igyekszem értéket adni a kérdezőknek. de azért a válaszok jó része elég távol áll attól, hogy bármit is érdemes legyen rájuk alapozni. aki meg semmit nem ért a kérdés témájához, annak valószínűleg azt se könnyű eldöntenie, hogy az egymásnak homlok egyenest ellent mondó válaszok közül melyikre érdemes adni és melyikre nem.

egy kimondottan fotós fórumon, vagy egy fotós csoportban a Facebookon legalább az egyes hozzászólókat el lehet különíteni és jobb esetben azt is látja az ember, hogy a véleményező milyen képekre mit mond általában, vagy maga milyen képeket oszt meg és ez alapján legalább egy szubjektív súlyozást be lehet lőni, hogy hova tegyük valakinek a véleményét.


ez az oldal viszont a legtöbb esetben anynira anonim, hogy még az sem egyértelmű, hogy ugyanaz szól többször hozzá, vagy minden hozzászólás mástól jön.

a legtöbb hozzászólót max a stílusáról lehet felismerni, ha valaki elég sokat és odafigyelve olvassa a válaszokat, mint te - rettegek is, hogy mikor fogsz felhívni, mert a stílusjegyeimből még a telefonszámomat is megfejtetted...

,-DDD

2020. febr. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitok!


Nos, a linkelt kép a Volt egyszer egy Hollywood... c. film forgatásán készült, és elég sok helyen megjelent.


De mutatok egy saját képet.

[link]

Ez hibásnak tekinthető?

2020. febr. 12. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!