Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Olajfestmény készítésénél,...

Olajfestmény készítésénél, miért repedezik meg száradás után a festék, mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

2020. febr. 14. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint ez akkor fordul elő, ha a felső réteg kevesebb olajat tartalmaz vagyis, így hamarabb szárad és mivel ilyenkor már merev, az alatta lévő ha még zsugorodik, akkor megrepeszti.

Szóval azt kell elérni, hogy a felsőbb rétegek mindig kicsit később száradjanak.

2020. febr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmit sem lehet tenni az idők során bekövetkező kémiai reakciókkal. Amit tehetsz, hogy minőségi anyagokkal ezt igyekszel hosszú időre kitolni.
2020. febr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Milyen festéket javasoltok, amely elérhető árban van és elég jó, tartós minőség?

Évekig nem kellett vennem festéket, mert édesapám felhalmozott készletét használtam. Szerintem volt közte 30 - 40 éves is vagy még öregebb. Zárt, plombált állapotban elvoltak, festményeken is időtállók mai napig. A nyitottakba apukám rendszeresen fecskendezett olajat. De mára kifogytam ezekből. Úgy látszik, nem sikerült megfelelőket vennem.

2020. febr. 14. 23:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Lenolajjal kell kenegetni a festéket. Általában ilyenkor már nem fog. Vastag rétegben festetted, az is rossz. Sok rétegben kell és nagyon vékonyan. 2 hónap után már dammárlakk.
2020. febr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Utána olvastam és ez tök jó ötlet!
2020. febr. 22. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!