Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen a versem, mit javítsak...

Milyen a versem, mit javítsak rajta?

Figyelt kérdés

Éjszaka nem tudtam aludni, gondoltam írok valamit, szóval nézzétek el nekem, hogy nem a legjobb, elég kómás voltam...



Komédia


Olykor eltakar engemet a látszat

Mutatom magam hasonmásnak,

Magamat csak tükörből láthatom

Kérdem én: ezt meddig játszhatom?

A mivoltomban elvész minden hiba,

Az életem egy valóságos komédia!


Ugyan, csak magamnak hazudok,

Szegény a lelkem, folyton koldulok,

Színre lépek, megtagadom magam

Jó ember vagyok? - Hadd halljam!


Komikus vagyok, na hol a jussom?

Adok maradékot, másnak is jusson!

Álnok tekintettel nézek farkasszemet

... Azzal, aki engemet hiába szeret.


A képmutatástól megfakulok én is,

Ugyan, mit számít, hogy ki/mit hisz?

Sok mocskot láttam, és rám ragadt

Hittem a jót - van belőle ezer árnyalat,

Hallottam a szépet, majdan elhittem

S hogy ki vagyok? Belőlem egy sincsen,

Hiszen mutathatom magam másnak,

Hazudhatok mindenféle rokonságnak

Ismerem a valótlant, a világ színpadát

Ha el is távozom, helyem nem adom át,

Az sem lehet valóság, amit az ember lát

Ismer-e valaki ennél élethűbb komédiát?


2020. febr. 20. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jó vers.
2020. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, ez a második vers, amit én tőled olvasok. Ezzel is arcul csaptál, olyannyira, hogy sokat kellett rágódnom. Nem értelmezési gondom van, hanem ezt meg kellett rágni, le kellett tudni nyelni. És most nézek ki a fejemből, hogy MI VAN?

Ritmikába, szótagszámokba, formátumba nem bonyolódnék bele. Kizárólag a tartalommal vagyok elfoglalva. Hihetetlen, amiket Te leírsz. Borzalmas nagy emberi igazságok, melyek nem csak Rád igazak, szinte mindenkire. Csak tudod, mások ezt még önmaguknak sem tudják bevallani, pláne mások előtt felvállalni!

Ez a vers nem is komédia, hanem szinte tragikomédia, amely már majdnem drámába fordul. Bár igazi értelemben a komédia is tragédia, csak ellentétes oldalról kell nézni.

Szerintem ez önkifejezés akar lenni, önmagad megmutatása, hiszen sokszor, talán kissé túlzóan használod a "magam" szót. Néha, a változatosság kedvéért használjad helyette az "énem", mint önmagam kifejezést.

"A képmutatástól megfakulok én is"

Micsoda sor ez! Aki állandóan változtatja színét, hozzáállását, előbb-utóbb tényleg színét veszti, önnön szépségének árnyalatait elveszíti, vagy lehet, tényleg "ezer árnyalata" lesz, mint a jónak, vagy akár a rossznak.

"S hogy ki vagyok? Belőlem egy sincsen" - ez számomra meghökkentő. Nagyon elgondolkodtam ezen. Ugye azt mondjuk, hogy mindenkiből csak egy van. De ha az az "EGY" mindig másnak mutatja magát, akkor az valóban komédia.

Ez a vers nem magadról szól, hanem az "EMBER"-ről! Hiszen tudod: "Színpad az egész világ, s színész benne minden férfi és nő."

Nem adok tanácsot, nem kell javítani, ez így jó, ahogy van. Írj még!

2020. febr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2# Legalább annyira meglepődtem én is a reakciódon, mint Te a versemen. Egyébként van itt a gyakorin kb 10 versem, valamelyik 3 éve írodott, és akkor még nem forrta ki magát ez a dolog. Annyi a titkom, hogy sok verset írok, de ha nem kezdtem volna el ezt a folyamatot, soha nem tudnék még csak hasonlót sem alkotni. Örülök, hogy tetszett Nektek, még jöhet több ember nézőpontja is, kíváncsi vagyok. :)
2020. febr. 21. 00:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszik! Tudod Kalapács Józsi azt énekelte az Omenben, hogy ,,neeem vagyok eladóóóó" és én se vagyok eladó, de engem megvettél kilóra! :D Szívesen olvasnék még ilyeneket!
2020. febr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem akarok én lenni a kekeckedő, a vers tematikáját tekintve tényleg rendben van (címét azért megváltoztatnám, a "Komikus" már egy fokkal jobb, de én elvinném más irányba), érdekes, és ez a sor "Komikus vagyok, na hol a jussom?" egészen eredeti, mármint az, amit ki akar fejezni

de a hogyannal azért vannak gondok, de lehet azt csiszolni

először gyakorold be a kötött formákat, a rímeltetést (itt főleg azt, hogy a ragrímeket ahol csak lehet, kerülni kellene (hacsak nem kifejezetten eszköz ez is), és azt, hogy pl. egy jambusra és trocheus nem fog rímelni, akkor sem ha összecseng a vége)

2020. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A mondanivalója hihetetlen erőteljes, le a kalappal. Szerintem a rimeléssel sincsen komoly gond. Igen, valóban nem tökéletes, de "profi" modern költőknek néha még ennyi sem sikerül

Amik az én fülemnek, vagy ritmusérzékemnek bántóak, azok a szótagszámok hibái itt-ott


Ez elsőre nekem se mindig jön össze, viszont (én legalábbis) 1-2 perc gondolkodás után lazán ki tudom javitani egy-egy szinonimával, előszóval, vagy szóváltozattal, igy szerintem ennyi ráforditást még megérdemelne, vagy inkább megérdemelnél magadtól, hiszen a vers sikere a te sikered végsősoron.

2020. márc. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!