Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki ismeri Csiffra György...

Ki ismeri Csiffra György híres zongoristát?

Figyelt kérdés
Nem tudom ki tud majd rá választ adni, vagy legalább is segíteni, de Cziffra György híres Liszt Ferenc dijas zongorista a papámnak volt az unoka testvére sokat voltak eggyutt. Mamám sokat mesélt róla (személyesen ismerte is) s mostanában találtam meg az ő élet rajzi konyvét amiben olvastam az életéről, amit mama mikor pici voltam el is mesélt. Ha valaki ezt olvassa, s tud még hozzá tartozót segítsetek meg találni. Sokan vagyunk itt és sok embert ismeretek. Segítség képen annyit hozzá teszek a 30 40es években beszunettek át irattak a Cziffra vezeték nevet 1 f re hivatalosan a 30 40-évek után a hivatalos elfogadott forma Czifra lett?

#zene #legenda #zongorista #zeneművész #Liszt Ferenc dij #vritoz
2020. febr. 28. 03:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagy művész volt, virtuóz és szívvel telített a játéka. Hallható:

[link]

Senlisben

2020. febr. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi lehet ez a családi legendárium hablaty, de mindenhol Cziffra néven írtak róla. Sehol nem találkoztam egy "f"-el főleg nem "Cs"-vel.

Ahogy az édesapját is id. Cziffra néven említik.

Persze, lehetséges a névváltoztatás, na de időben visszafelé. ;)

2020. febr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es a "Cs"az elírás. Nem volt időm 1-et folytatni: Senlisben zeneiskolát alapított, hallgassátok a játékát, zseniális művész volt.
2020. febr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Anyukám is ismerte személyesen imádom a műveit hihetetlen nagy tehetség volt. Büszke vagyok rá, hogy szegről végéről rokonom. Szeretném megkeresni a közelebbi rokonait vagy akár barátait vagy olyanokat akiknek példaképe lett. Beszélni róla s vissza hozni a köztudatba, hogy ne felejtsék el.
2020. márc. 10. 01:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Ejha :) Cziffra a vilag egyik legzsenialisabb muvesze volt. Szerintem lepj kapcsolatba a Cziffra Fesztivallal, szamukra aranyat fog erni a torteneted.
2022. okt. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!