Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Művészeti kiállításokon miért...

Művészeti kiállításokon miért jórészt absztrakt művek vannak?

Figyelt kérdés

Akár festészet, grafika, szobrászat stb. amikor kiállítást látok akkor szinte biztos hogy 90%-ban a művész absztrakt dolgokat fest , rajzol, szobrot készít stb.


Olyan mintha ez a trend nem akarna elmúlni, láttam fotókat 1970-es éveki magyarországi kiállításokról és ott is minden absztrakt volt.


A mai művészek közül miért majdnem mindenki ugyanebben az absztrakt stílusban dolgozik?


Absztrakt alatt én azt értem hogy formákat és színeket ábrázol, de a műve ránézésre semmi felismerhető dolgot nem ábrázol.


Mi az oka hogy sokkal kisebb arányban vannak az olyan művészek akik mondjuk nagyon realista, nagyon részletes akár fotorealisztikus műveket készítenek?


És miért az absztrakt visz mindent?



2020. ápr. 6. 21:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Ezt tanítják a képzőművészeti iskolákban.
2020. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

# 1


Mármint ezt is? De mi olyan vonzó az absztrakt stílusban ami miatt ennyire sokan szeretik?

2020. ápr. 6. 22:02
 3/20 anonim ***** válasza:
31%
Mert könnyebb összehányni valamit, mint normális műalkotásokat készíteni.
2020. ápr. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

"Művészeti kiállításokon miért jórészt absztrakt művek vannak?"+"amikor kiállítást látok akkor szinte biztos hogy 90%-ban a művész absztrakt dolgokat fest" =>Járj figurális műveket bemutató kiállításokra, Kérdező.


"a műve ránézésre semmi felismerhető dolgot nem ábrázol." Melyik művésztől hallottad, hogy a te elvárásaidnak akar megfelelni? Gondolod, ez a művészet célja?


"A mai művészek közül miért majdnem mindenki ugyanebben az absztrakt stílusban dolgozik?" Mert keveset ismersz közülük, kicsi merítésben gondolkodsz. Tessék informálódni, nagyobb ablakot nyitni a világra.


"Mi az oka hogy sokkal kisebb arányban vannak az olyan művészek akik mondjuk nagyon realista, nagyon részletes akár fotorealisztikus műveket készítenek?" Klassz, hogy felfedeztél egy üres, művészet által le nem fedett területet*! Valósítsd meg az általad óhajtott fotórealisztikus műveket, ha hiányoznak. Kibontakozhatsz. Vagy ha esetleg lusta és/vagy tehetségtelen vagy, vegyél egy fényképezőgépet.



*ez irónia volt

2020. ápr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

# 4


Nagyon nagy a merítésem mert sok kiállításra járok és ez alapján mondom hogy a tapasztalatok alapján Magyarországon a kiállításoknak szerintem 90%-án absztrakt művek vannak.


Nekem nem kell hogy megfeleljen az elvárásaimnak.


De egyébként továbbra sem adtál választ arra a kérdésemre hogy mi lehet az oka hogy a művészek többsége absztrakt műveket készít!


Logikusnak nekem az tűnik hogy azért mert ennél jobban nem tudnak rajzolni vagy festeni.

2020. ápr. 7. 11:16
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Ismered művészettörténetből a régi stílusokat, a gótikát, reneszánszot és a barokkot.

Most ez az absztrakt ábrázolás a korstílus. Nem lehet bekerülni a főáramlatba azzal, hogy figuratív műveket alkotsz. Arra ott van a fényképészet.

2020. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hallottál-e a szocreálról. Viszonylag realista képeket, szobrokat alkottak az udvari művészek, mert ezt várták tőlük. Propaganda célokra persze.

A szocializmus gyengülésével, bukásával a művészek örültek, hogy nincs megkötve a kezük, így elkezdődhetett az absztrakt divat.

2020. ápr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az absztakt azért népszerű, mert a legszabadabb formája az alkotásnak. Nincsenek szabályok, így szinte a legnagyobb szabadságot adja a művésznek az érzelmek, gondolatok kifejezéséhez. Korábban nagyon bekorlátozták a művészeket, ilyen ma már nincs.
2020. ápr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
*absztrakt
2020. ápr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
"Logikusnak nekem az tűnik hogy azért mert ennél jobban nem tudnak rajzolni vagy festeni." Logikusnak tűnik, de igaz-e? Egyesével végigkérdezted az alkotókat, vagy csak találtál egy kézenfekvő megoldást?
2020. ápr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!