Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Művészeti kiállításokon miért...

Művészeti kiállításokon miért jórészt absztrakt művek vannak?

Figyelt kérdés

Akár festészet, grafika, szobrászat stb. amikor kiállítást látok akkor szinte biztos hogy 90%-ban a művész absztrakt dolgokat fest , rajzol, szobrot készít stb.


Olyan mintha ez a trend nem akarna elmúlni, láttam fotókat 1970-es éveki magyarországi kiállításokról és ott is minden absztrakt volt.


A mai művészek közül miért majdnem mindenki ugyanebben az absztrakt stílusban dolgozik?


Absztrakt alatt én azt értem hogy formákat és színeket ábrázol, de a műve ránézésre semmi felismerhető dolgot nem ábrázol.


Mi az oka hogy sokkal kisebb arányban vannak az olyan művészek akik mondjuk nagyon realista, nagyon részletes akár fotorealisztikus műveket készítenek?


És miért az absztrakt visz mindent?



2020. ápr. 6. 21:53
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

# 10


Ez tűnik kézenfekvőnek és logikusnak.


Gondolj bele hogy miért töltesz hosszú éveket azzal hogy a rajz és festészeti technikai tudásodat tökélyre fejleszd, majd mikor már nagyon képzett vagy akkor többé ezt a tudást nem használod.


Ennek mi értelme van?


Pl. miért tanulnál meg fotorealistikusan rajzolni vagy festeni ha utána soha többé olyat nem akarsz rajzolni vagy festeni, hanem csak színes négyzeteket meg foltokat?

2020. ápr. 8. 11:13
 12/20 A kérdező kommentje:

# 10


Például képzeld el hogy valaki annyira megtanul autót vezetni hogy a Forma 1 egyik csapata szerződteti de ő azt mondja hogy kösz nem inkább elmegyek pizzafutárnak, hiszen ott is autóban ülök.

2020. ápr. 8. 11:16
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy miféle kortárs kiállításokra jársz. Az is tény, hogy sok "felismerhető" kép gyakran kimeríti a giccs fogalmát. Én például tájképeket festek, de nem realista módon, hanem kissé stilizáltan, ami már egy kicsit közelebb viszi az egészet az abszrakthoz. Vagy van egy barátom, aki szobrász, ő is stilizál, ha látnád a szobrait, azt mondanád, rondák és az alkotójuk depressziós. Az abrszrakció a stilizáció egy formája.
2020. ápr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

# 13


Szóval nekem tudod ez kérdés azért merült fel, mert a művészet az egyetlen olyan szakterület ahol az abban dolgozók olyan mintha nem használnák ki a képességeiket.


Röviden: tökéletesen tudsz rajzolni és festeni de helyette foltokat festesz és firkálsz, meg összefröcskölöd színekkel a vásznat


Külső szemlélőként ez értelmezhetetlen.


Szóval ez olyan mintha pl. egy építész azt mondaná hogy igaz hogy tudok házakat is tervezni de inkább elmegyek egy építkezésre segédmunkásnak


Vagy egy gépészmérnök azt hogy igaz hogy autók motorját is tudom tervezni de inkább elmegyek takarítónak az autógyárba.

2020. ápr. 8. 11:25
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A kérdésedből és a hozzászólásokhoz fűzött reakcióidból kiderül, hogy:

-magad nem vagy alkotó művész. Az alkotó művész nem esik abba a csapdába, hogy a figurális ábrázolás értékét az absztrakt megjelenítésű művek fölé helyezze,

-önkényesen használod az absztrakt fogalmát (először azt írtad, az az absztrakt, amit te nem értesz meg, aztán pedig hogy az absztrakt a kockákat és vonalakat ábrázoló kép). Lássuk be, amíg az alapfogalmakból felkészületlen vagy, addig elég nehéz értelmes diskurzust folytatni veled,

-félre érted a szituációt: jó absztrakt művet létrehozni ugyanolyan nagy és nehéz munka, mint jó figurális művet,

-nem veszed tudomásul, hogy a fotórealizmus mint stílus kifújóban van, rétegérdeklődést vált ki. Valamit lefesteni valósághűen igazi poén! De csak egyszer elsüthető poén,

-valamint be kell látnod, szűk a thinkboxod. Mintha a hozzászólók hiába erőlködnének, te folyton vissza-viszzacsukod magadra a tetejét. Nem, az alkotók nem azért alkotnak absztraktot, mert nem tudnak valóságost (az absztrakt művészek is tisztelik a formatervezőket, a fényképezőgépet és a tervező mérnököket, ld. pl. a futurizmust), hanem mert al elvonatkoztatás útján messzebbre jutottak, mint te számodra élvezhető, fogyasztható és értelmezhető. Mást tekintenek célnak, mint te, ezt el tudod hinni? Illusztrációképp nézd meg, hogyan jut el a tökéletesen valósághű ábrázolásból a tökéletesen absztraktba a művész! Üsd be "Picasso the bull 1945" kifejezést a gugli képkeresőjébe, és láss csodát,

-mindazonáltal bátran bizonyítsd be, hogy hülyeséget beszélek, két-három jól sikerült fotórealisztikus képeddel. Hajrá! Mutass valamit!

-de hogy ne érezd bántásnak a szavaim, írd már le légy szíves, hogy a '19-es szezonban mely kiállításokat volt szerencséd megnézni? Csak hogy némi objektivitást vigyünk részedről a kérdésbe. Figyelek rád.

2020. ápr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

# 15


Jól látod én nem vagyok alkotóművész, műszaki rajzokat készítek.


Abban biztos vagyok ahogy te is mondtad hogy jó absztrakt műveket készíteni nehéz munka, én még sosem láttam.


Valahogy én nem tudom elengedni azt az igényt hogy ha egy művészeti alkotás nem is ábrázol semmit de legalább nyújtson esztétikai élményt, tehát legyen szép.


Ja és legyen felismerhető hogy az egy művészeti alkotás:


velem megtörtént eset - szakképző iskolában mentem be hogy az egyik tanárnak rajzaimat leadjam, a festők termében csomagolópapírral volt végig leterítve a padló, hogy védve legyen a lecsöpögő festék ellen.


Bemegyek erre többen ordítanak rám a tanárral együtt hogy:


"NE LÉPJ RÁ!!!!"


Döbbentem kérdezem hogy mire????


Kiderült hogy a festékes csomagolópapírok műalkotások voltak!!!!!!

2020. ápr. 8. 12:14
 17/20 anonim ***** válasza:

tizenötös vagyk


Köszönöm a kiegészítéseket.


Ajánlom figyelmedbe Zámbory Zoltán: Ceruzavarázs c. könyvét. Neked találták ki! Egyszerűtől a bonyolultig tartó példák segítségével vezeti el az érdeklődőt az absztrakt művek alkotásába. A szerző mértantanár, és ceruzával, vonalzóval, körzővel szerkeszti a képeit. Hasznos volna számodraa mű tanulmányozása. A műszaki rajzos alapjaid megvannak, élvezhetnéd az alkotást magad is.


Szép napot!

2020. ápr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
7%
te, tizenötös, te semmit nem tudsz a festészetről, úgyhogy kíméld már meg azokat az embereket, akiknek a festészet azt jelenti, amit anno leonardóék kitaláltak, jó? a liberális-tróger haverjaiddal fetrengve tapsolhatsz egy-egy absztrakt fikamázolmány-kiállítás láttán, de legalább ne fröcsköld a szart még ide is, gyakorira
2020. máj. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%

És az olyan emberek miatt tart itt a világ, mint a tizennyolcas xdd. Elég régi kérdés, de muszáj reagálnom.

Hogy lehet egy szimpla válaszba is belevonni a politikát, ami amúgy azt teljesen mellőzi? Ezt az indokolatlan rosszindulatot sosem fogom megérteni.


Egyébként a művészetnek nem csak a gyönyörködtetés a célja, még ha néhány emberhez csak ennyi is jut el belőle.

Amúgy nyugodtan fess realisztikusan, de én inkább lefotóznám ha már feltalálták.

2021. márc. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a főiskolán fotórealisztikus ábrázolásokat készítenek. Lehet, hogy vannak fotórealisztikus képek is, modellek alapján.

Ha képzelt alakokat rajzolnának, akkor azok hasonlóak lennének ahhoz, mint amit a legtöbb ember rajzol. Lehet, hogy az sem tetszene neked, mert síkszerű, az arányok nem felelnek meg az anatómiai arányoknak, lebegő alakokat látsz, arcvonásokat nem lehet kivenni, a takarások rosszul vannak kezelve, ilyenek. Most absztrakt korszakban élünk, lehet, hogy jönni fog utánunk egy kor, amikor a művészek az absztrakt ellen lázadnak, mert emberalakokat akarnak rajzolni, nem pedig geometriai formákat, melyekről nem látszik semmi.

2021. márc. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!