Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kik azok a költők, akiket...

Kik azok a költők, akiket érdemes olvasni?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdtem el verseket olvasni, és szeretném tágítani a látókörömet. Minden költő jöhet, klasszikus vagy kortárs, magyar vagy külföldi, akiket szerintetek érdemes ismerni, olvasni. Előre is köszönöm. :)

2020. ápr. 20. 00:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Írok párat, itt biztosan találsz kedvedre valót. :)



Ókorból Horatius, ha kicsit könnyedebbre vágysz, Catullus szerelmes versei. Meg persze Szapphó, ő valami egészen egyedi csoda, abban a tekintetben, amint abban a korban, nőként véghez vitt a lrában.


Középkorból érdemes Villon verseivel szemezgetni. Menő, féktelen és elképesztő, hogy mennyit tudott az életről, és azt milyen szinten adta át.


Shakespeare neve gondolom már elég ismerős. Kimeríthetetlen.


Byron, Shelley, Goethe. Nagy költők, nem mindenkinek jönnek be, de egy próbát megérnek.


Rimbaud, Verlaine, Baudelaire. Velük kezdődik a modern költészet.


Rilke, ha valami nagyon esszenciálisan szépre és filozofikusra vágysz.


TS Eliot és Gottfried Benn, ha már nagyon komoly vagy.


Bertolt Brecht is csak egy szint fölött.


Majakovszkij, a forradalmár. A legmenőbb mind közül.


Neruda, őt se feledjük.


Lorca. Egyszerűen akkora csoda az az ember, hogy muszáj idelinkelnem a legjobb versét. Elsőre kemény dió, de eleven mágia, csupa titok és talány.


[link]


Magyarok közül meg:


Ady, József Attila, Kosztolányi, Babits, ők eléggé alapnak számítanak, néha okoznak csalódást is, de elsőre talán olvass csak válogatásokat.


Pilinszky, organikus gyémánt.


Szabó Lőrinc, az egyik legpuritánabb nyelvezetű és legfilozofikusabb költőnk.


Kányádi Sándor, nagyon őszinte szépség.


Tandori Dezső, játék és halál elegye.


Nők közül: Nemes Nagy Ágnes, Babits legméltóbb örököse. Nagyon összetett és tömör.


És ide is egy link, Weöres Sándortól. Isten kereséséről ilyet ritkán írtak, magyarul meg végképp nem.


[link]

2020. ápr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Babits versei tele istenkereséssel

Kosztolányi hajnali részegség-ís elmondja:"hogy végül egy nagy Úr vendége voltam"

Ha nem vagyok szentségtörő de istenikirály költőnk Radnóti Miklós a szavak betűk zsonglőre meg két irányzat meghurcolt tragikus áldozata szomorúan szép élet ami kitartással szerelemről szólt!

2020. ápr. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy az első válasza tökéletes annyit tennék hozzá hogy Garcia Lorca volt egyik ihletője mentora kire felnézett kiből merített Radnóti..
2020. ápr. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

József Attilátol ezt olvasd el,

[link]


Utána teljesen máshogy fogsz rá tekinteni, főleg a " Már egy hete csak a mamára gondolok 😏😏"versében

2020. ápr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

első válasza tökéletes és tudom a mi az "Múzsaiasság"

lehet az analitikus nő megbabonázta-ezáltal játszott vele-vezényelte-tudom mi az az "álom asszony"

tudom milyen vkiért szenvedni-az első kihagyta Petrarcát-Lorca hasonló de nem ugyanaz...

2020. ápr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ladik Katalin
2020. ápr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ladik Katalin vajdasági hölgy?!?ismerem

Holvan szabadon elérhető verse?!?

2020. ápr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Wangfolyó meséi-mintha a "szabadeurópa" visszatérne...;)

mintha olvastam volna verseket s arról cikkeket...

"FÖLD ALATT ÉS FŰ FELETT OTT IS ARAT OTT IS VET..."

2020. ápr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!