Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen meséket érdemes egy 10...

Milyen meséket érdemes egy 10 év körüli kislánynak nézni, olvasni?

Figyelt kérdés

Azért jutott eszembe a kérdés, mert bele gondoltam én miket néztem 10 évesen, és azt fedeztem fel, hogy csupa olyan sorozatot néztem, amiben a főhősök fiúk voltak. Benne volt minden. Barátság, hősiesség, áldozat, és nagyon élveztem is őket, de létezik hasonló lányos kiadásban? Még hozzá tenném, hogy nálam ki van zárva az olyan, mint a Született kémek, mert az szerintem csak butítja a kislányokat. (ugye minden problémára van egy fantasztikus kütyü és gondolkodni azt nem kell) A vadmacska kommandót szintén mellőzném, ha lenne egy 10 éves lányom. Annyi rózsaszín már árt a szemnek!


Tehát lényegében, van normális lányoknak szóló mese/ sorozat?


2015. máj. 9. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nagyon szerettem, és még most is szeretem a következő gyereksorozatokat: Madagaszkár pingvinjei, Scooby Doo.

Meg van egy nagyon jó, ismeretterjesztő rajzfilmsorozat: Egyszer volt a(z).... élet/ember

Az élet az emberi testről szól, de nagyon aranyos, az ember pedig különböző történelmi korokat dolgoz fel kicsiknek, érthetően. Én nagyon szerettem őket!

2015. máj. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Varázslatos iskolabusz nagyon jó! Olyanokat tanulhat belőle a gyerek játszva, hogy azt még csak általános felsőben veszik, de szó van a fizikáról is, földrajzról. És a főhős egy tanárnő, aki az osztályát kalauzolja. Engem ennyi idős koromban amúgy egy film sorozat inspirált, bár nem tudom, hogy neked mennyire lenne elfogadható, de azért bátran ajánlom: Az elveszett ereklyék fosztogatóit. A történelem iránti lelkesedés garantált. :) Amúgy én az ő korában az animal planet-et és a spektrum-ot bújtam. :D Viszont arról se feledkezz meg kedves Kérdező, hogy a Vadmacska kommandó bár teljesen rózsaszín, azért a gyereknek szüksége van az érzelmek felfedezésére (a lelkivilágának is fejlődnie kell.). Animék közül a Slayers a kis boszorkányban is egy lány a főszereplő, tőle a harciasságot és a kitartást lehet megtanulni. Aztán ott van a Kaleido Star, amiben a küzdést ismeri meg kőkeményen az artista lány. De ott van a WolfBlood, amiben a főszereplő egy 14 éves farkaslány. Tőle nem tudom mit lehet tanulni, talán a bajtársiasságot és a felelős gondolkodást, de inkább csak szórakoztató. Ennyi jutott eszembe hirtelen.
2015. máj. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia én 13 vagyok és a tv-ben (tlc) vannak nagyon jó esküvői ruhás sztorik. Bár ez az adó nem éppen neki való mert néha (este) 18+ dolgok is mennek és ezt reklámozzák is sajnos. De a Disney csatorna pont neki való. Ott szerintem mindent megtalál magának.
2015. máj. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Andersen mindenkor Grimm az horror.
2020. ápr. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!