Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy élhette túl Palaptin...

Hogy élhette túl Palaptin Császár a Star Warsban?

Figyelt kérdés
Továbbra se értem. Wader bele halt. Amikor le dobta a Halál Csillagon az Uralkodót. De a Palaptin nemhogy visszatér de kiderül hogy ő irányított végig a háttérben. Logikai bukfencnek tűnik, főleg hogy ezek szerint volt egy Palaptin Unoka is...

#Star Wars #Palaptin
2020. ápr. 24. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Volt neki egy klónteste, amibe átvitte a tudatát a zuhanása a közben. Még a földet érése előtt megtörtént a tudatátvitel.


Élete folyamán rengeteget kísérleteztek az exegoli követői, hogy hogyan hozhatnának létre mesterségesen egy gazdatestet, amibe adott esetben a tudata átköltözhet, azonban ezek a kísérletek rendre kudarcba fulladtak. Palpatine "fia" is valójában egy ilyen klón, aki ugyan biológiailag egészséges volt, de túl gyenge volt ahhoz, hogy Palpatine tudatát elraktározza. Valószínűleg ő később megszökött, így tudott családot alapítani, és megszületett Rey.


A Skywalker korában látott Palpatine test egy klóntest. Azért néz így ki, mert nem lett az sem tökéletes, és nem tudja Palpatine lelkét és erejét raktározni a végsőkig. Folyton létfenntartó berendezésre van szüksége.


Erőhasználót nagyon nehéz klónozni valószínűleg, így voltaképpen csak ezt az egy testet sikerült létrehozni, és az is eléggé gyenge volt. Ezlogikusabb, mint a régi, Legendák verzió, ahol Palpatine klónként is röhejesen erős volt, valamint több tucat teste volt a raktárban és kedvére váltogatta őket.


Snoke egyébként szintén a klónkísérletek mellékterméke lehetett, de arra jó volt, hogy Palpatine bábjaként írányítsa az Első Rendet, valamint Kylo utolsó próbatétele legyen.

2020. ápr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A Bölcs Mester válasza:
Nem élte túl, hanem feltámasztották a hívei.
2020. máj. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valaki elárulja, hogy miért lett az első válaszom lepontozva? A hivatalos, kánon szerinti verziót írtam le. Értem én, hogy divat utálni az új filmeket, de a válaszok értékelésénél a hasznosságot szokás értékelni. Az én válaszom pedig igenis hasznos, hiszen a lehető legpontosabb és hivatalos választ adtam a kérdésre.
2020. máj. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!