Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Karcolat.hu mennyire releváns...

Karcolat.hu mennyire releváns még, érdemes oda beküldeni bármit is?

Figyelt kérdés

Kicsit elhagyatottnak tűnik. Meg mintha nem lenne ott valami jó, kedves hangulat, a (régebbi) kommentekben hidegnek és néha beképzeltnek tűnnek az emberek (vagy lehet, hogy csak rosszakba futottam bele).


Minden komolyságuk ellenére pedig van fent néhány olyan sztori, ami wattpados helyesírási szinttel vetekszik (központozás, vesszőhibák). Értem, hogy a kezdő írók segítése a cél, de pl. Merengőre fel sem engednek, ha nem tudsz helyesen írni, és az "csak" egy fanfiction portál. Ezen a szinten már nem a tartalmi dolgokra kéne koncentrálni inkább?


Milyen hasonló, komolyabb oldalakat tudnátok ajánlani, ahol rendes kritikát kaphat az ember?



2020. máj. 27. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de én szerintem nem teljesen értem a kérdést.


A Karcolat nekem sem volt olyan szimpi amikor még régebben nézegettem, szerintem nem is járnak fel olyan sokan az oldalra.


Persze, a Merengőn többségében fanfictionök vannak, de original történetből is nagyon sokat találni. Nekem az az egyik kedvenc kategóriám Merin, szóval szerintem teljesen megéri oda feltölteni, amit írsz. Kritikát is lehet normálisat kapni, tapasztalat.

2020. máj. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

"wattpados helyesírási szinttel vetekszik"


Igen, rengeteg szenny van a Wattpadon. Ez tény. De nem kell teljesen elítélni. Vannak meglepően színvonalas munkák, nem olyan rég egy olyan könyvbe futottam bele viccen kívül, hogy annak még a nyelvezete, hasonlatai, költői eszközei magason ütik a manapság kiadott könyvek színvonalát is.

És van az ilyen könyvekre is igény. A Wattpadon van egy olyan réteg, akik meg is vetik az összes spam könyvet és igazi tehetségektől olvasnak, amire lehetőség is van, ha okosan keresel. Amennyire nagy kétséggel töltöttem le, annyira kellemeset csalódtam benne. Nagyon sok értelmes, intelligens, inspiráló embert ismertem meg.

Szerintem nem szabad rögtön elítélni, oda is nyugodtan feltölthetőek a színvonalasabb munkák, van rá vevő.

2020. máj. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#1 Szeretem a Merengőt is, de ott mintha kifejezetten mindenki hobbiból írna, míg a Karcolat azt a benyomást kelti, hogy onnan "profi" írók is kerülhetnek ki a végén (mintha kifejezetten erre gyúrnának ott).


#2 Nem akartam elítélni az Wattpadot, jogos, én is találtam már ott nívós dolgokat. Csak az átlagos színvonalra gondoltam, mert azért a tizenéves daddys könyvek tömkelege elég hatékonyan elrejti a jobb írásokat.

(De amúgy ha van egy pár írás, amit kifejezetten ajánlasz, linkelj pls, szívesen beleolvasnék ;) )

2020. máj. 28. 16:48
 4/7 anonim válasza:
65%

Itt lenne pár:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Külön kiemelném:

[link]

[link]

[link]

Ennek az írónőnek igazából bármelyik munkáját tiszta lelkiismerettel tudom ajánlani. Eddig még nem okozott csalódást egy könyve se.


És meleg (boyxboy) témában:

[link]

[link]

Ilyen témában volt az is, amit említettem. Elsőre eléggé wtf-nak tűnhet, hisz ilyen "fanfictionnal" nem minden nap találkozik az ember, de csak búzdítani tudlak, hogy olvass bele. Hihetetlen, hogy hogy tud egy "kezdő író" így bánni a szavakkal, hogy pattannak ki ilyen hasonlatok egy ember fejéből:

[link]

2020. máj. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem elbeszéltünk egymás mellett, de azért kösz a linkeket! Igazából nem YA/könyvmolyképzős stílusú könyveket keresek, hanem talán valami "szépirodalmibbat", nem tudom.
2020. máj. 30. 03:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A Karcolat.hu-val nekem is negatív tapasztalataim vannak... kezdő íróként építő jellegű kritikára vágytam, ösztönzésre, nah ott egyiket sem találtam meg. El lehet mondani, ha nem írok jól, de ott olyan kommentek érkeztek, amik egy s*ggberúgással egyenértékűek...

Értelemszerűen van, akinek tetszik, amit írok és van, akinek nem (pedig nincs semmi extrém benne, még úgysem, hogy horror/dark fantasyval próbálkoztam). De egy irodalommal foglalkozó honlapon nagyobb IQ szintre és konszolidáltabb véleményekre számítottam, mint amit ott kaptam.


Felvettem a kapcsolatot a Black Aether magyar horror csoporttal, ott kifejezetten segítőkészek. Ott Lovecraft univerzumához kapcsolódó horror történeteket várnak, a magyar rémirodalom megalapozása céljából.

[link]

Ha érdekel a horror téma, nyugodtan írhatsz nekik.

2021. jún. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor más kezdő írók kézirataira írt kommenteket olvastam, elég sokszor volt az az érzésem, hogy kb. lábtörlőnek használják a kezdő írókat a kommentelők verbális értelemben. Olyan válogatott beszólásokat olvastam ott, amik mellett Puzsér Robi oltásai gyengének tűnnek...
2021. jún. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!