Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miben más élő modellről...

Miben más élő modellről rajzolni,mint képről nézni? FONTOS!! 🥺 Azon kívül,hogy az élő modell térbeli (vagy minek nevezik)

Figyelt kérdés

Írnátok érveket hogy mitől másabb, nehezebb?



Nekem nincs lehetőségem még élő modellt rajzolni ezért kérdezem.

(Igen családtagot sincs lehetőségem)


2020. máj. 28. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Éppen azért, mert térbeli. Ahogy óhatatlanul elmozdul, illetve te elmozdulsz hozzá képest (meg eleve két nézőpontod van, hacsak nem vagy félvak mint én), világossá válik, hogy egy szem, száj, orr, izom vagy ruharedő stb. hogyan fordul a térben. Egy kezdő rajzoló hiába látja ezeket a fotón, az a baj, hogy csak látja, de ismeret hiányában nem érti, míg térben lehetősége van több oldalról megnézni, akár gyors vázlatokat készíteni azokról a részletekről, amik nehezebben mennek.

Emiatt az ilyen fotórajzok, bár tónusában lehetnek egészen jó utánzatok, szinte mindig laposak maradnak. Ha szeretnél megtanulni profin rajzolni, érdemes keresni rajzsulit vagy szakkört, ahol van modell és szakártő tanár, aki korrigál. De ha nagyon nem megy, talán egy falitükröt le tudsz akasztani valamelyik falról, kezet, lábat, fejet gyakorolhatsz magadon, ha netán két tükröd is van, azokból még több nézőpontot kiügyeskedhetsz. Ezen kívül rajzolhatsz krokikat – nem az állatkertiekre gondolok :) – viszel magaddal egy rajztömböt, és ahol látsz embert (utas a buszon, járókelő, sorban álló a sarki fagyisnál) már készíthetsz is gyors mozdulatrajzokat. Legfontosabb a csontváz jelölése, ebből is a gerincoszlop, a láb (medence dőlés), kéz (vállak dőlése) és fejtartás, amelyek egyensúlyban tartják a figurát. Ellenőrizd, hogy a "pálcikaembered" súlypontja középen van-e, vagyis a figura nem akar eldőlni.

Mindemellett gyakorolhatsz fotóról és másolhatsz is képet, ezek is tanulságosak, de a térbeli rajzolás lényegesen más. Legrosszabb esetben még az is jó, ha csendéletet rajzolsz, kockát, hengeres tárgyat (hengerekből már egy térben lévő emberi figurát is össze lehet rakni).

2020. máj. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Eleve egy szemmel kell nézni, nem?

Am én sem tudok két szemmel nézni. Az egyik elmozdul és úgy látok.

Am köszi

2020. máj. 29. 08:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyilván nem fogod csukva tartani az egyik szemedet a teljes munka alatt, három-négy órán át, csak amikor erősebben koncentrálsz egy-egy részletre. De maga a rajz, akárcsak a látvány az egészről szól, amelynek megvan a fókusza: egy-egy olyan részlet, ami alaposabb kidolgozást kíván, míg a többi kevésbé érdekes, esetenként elhagyható vagy elég csak néhány vonallal/tónussal jelezni.
2020. máj. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a gond,hogy de. Én szinte egész végig csukva tartom az egyik szemem,hogy lássak. Mind végig nagyon koncentrálok a rajzra.
2020. máj. 29. 16:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Felvételire készülsz? Tiéd a tojásos kérdés is, igaz? A két szem használata segít a térlátásban. Ha nincs senki, aki beüljön neked modellt, használj tükröt, próbáld magad lerajzolni.
2020. jún. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem már túl vagyok a felvételin, 9.-es vagyok és igen enyém a tojásos kérdés is😅
2020. jún. 1. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!