Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez a 3D printer egy kezdőnek...

Ez a 3D printer egy kezdőnek jó lenne?

Figyelt kérdés
[link]

2020. máj. 5. 17:11
 1/2 anonim válasza:
100%

Szerintem ez egy jó választás! Nekem is ilyen van, csak nekem a PRO változat és én is kezdő vagyok. Lekopogom, elég jól sikerült minden nyomtatásom, bár azért az elején rá kell jönni a beállításoknál néhány dologra.

Javaslom a csatlakozás a facebook-on a Magyar Creality 3D csoporthoz és a 3D Nyomtatás / 3D Printing csoporthoz! Sok érdekeset lehet ott olvasni!

2020. máj. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én inkább a Prusa nyomtatóit ajánlanám kezdőknek (illetve nem csak kezdőknek):

1. Európai cég (cseh), ami kiszállítás és garanciáztatás szempontjából jó (nem Kínából, vagy az USA-ból jön a cucc).

2. Garantált minőségi, megbízható 3D nyomtatók.

Drágább, mint a kínai nyomtatók. De ha csak az olcsóságra utazol, akkor az olcsóval több problémád lesz: hibásan, sérülten érkező, esetleg hiányos csomag, pontatlanul gyártott nyomtatók, hamar elromló alkatrészek, problémás garanciáztatás, szinte nulla support. Ha szerencséd van, akkor a kínaival sem lesz gondod, de ha nincs szerencséd, akkor sok gond és inkább elmegy a kedved tőle.

3. Nem fogsz vele kínlódni. Úgy, ahogy jön, előre be van állítva, csomagolás előtt tesztelik a nyomtatókat.

4. Sok hasznos és könnyen rászerelhető kiegészítőt gyárt hozzá a gyártó. Például az egyik legérdekesebb a töbszinű nyomtatáshoz való ( [link]

5. A gyártónak van saját gyártású jó minőségű filamentje. A nyomtatójukkal és a saját filamentjükkel gyönyörű eredményt lehet elérni.


Kezdésnek a Prusa Mini-t ajánlanám:

[link]

Közvetlenül tőlük rendeld, a magyar viszonteladóknál sokkal drágább.

A kit azt jelenti, hogy a fődarabokat neked kell összecsavaronod, a sima készlet teljesen összerakva, kalibrálva érkezik, már csak nyomtatnod kell vele.

2021. aug. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!