Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ezt a verset mennyire lehet a...

Ezt a verset mennyire lehet a művészetek kategóriába sorolni? 18L

Figyelt kérdés

Csak kritikát kérek, mert fejlődni akarok, nekem nem elég a jó vagy a nem jó kategorizálás!


Jelentéktelen


Kitépték a földből a rózsát

Otthagyták az asztalon a morzsát,

Kidobták maradékot az ebédből

Hagytak egy felet az egészből.


Meghagyták a pohár alján a bort

Eltemették azt, aki haldokolt,

Odaadták az aprót a boltosnak

Pofont kapott, kit régen csókoltak.


Kőből homok lett, a szél elhordta

Csak van, mintha nem volna,

Elvitt a galamb egy szalmaszálat

Majd elhordta a vihar az egész házat.


Belehalt az anya a szülésbe,

Mindenkinek elment egy része,

Az igazság végül elterjedt

S aki kérte - annak sem kellett.


Lehúzták a vécén az olajat

Megölték azt is, aki örökre hallgat,

Jelentéktelen, mint macska a háztetején

Így születtem, ennyi voltam én.


2020. jún. 15. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, ügyes vagy. Mintha 5 perce olvatam már volna máshol :D
2020. jún. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hol? Fb oldal? (Oda raktam ki, de nem loptam.)
2020. jún. 15. 10:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan ott. Egy hűséges olvasód vagyok :)
2020. jún. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na ja, tudom kicsoda, de jó hogy van egy ilyen olvasóm is. <3
2020. jún. 15. 10:42
 5/11 anonim ***** válasza:
A népdalok szövege volt ilyen jellegű, és ez nem negatív vélemény. Természeti képpel kezdődik, azt kifejtve jut el az általánostól a konkrétig. A 19. századi népdalok szerkezetét követed.
2020. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Thispain ***** válasza:

Ez a vers formailag szinte tökéletes, viszont a mondanivalója jelenlegi formájában az utolsó 2 sorban ki is merül. Az előző sorok cselekedetek felsorolása, melyek a vers témájához kapcsolhatóak, de nem kapcsolódnak.


A javaslatom az, hogy az előző sorokban leírt cselekedeteket használd szemléltető eszközként ahhoz, amit el szeretnél mondani.


Ha azt szeretnéd elmondani, hogy kitéptek, mint földből a rózsát, otthagytak, mint asztalon a morzsát, és kidobtak, mint maradékot az ebédből, mondd azt.


Viszont, ha azt szeretnéd elmondani, hogy van egy hely, ahol egyes dolgokat otthagynak, egyes dolgokat kidobnak, azt is elmondhatod, viszont ebben az esetben állást kell foglalnod olyan téren, hogy ez jó-e vagy rossz, helyes-e vagy nem helyes, undorító, éppenséggel kívánatos, ha igen, miért, ha nem, miért. Az állásfoglaláshoz, vagy jellemzéshez természetesen bármilyen melléknevet használhatsz.

2020. jún. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mojjo ***** válasza:
Formailag sem tökéletes, ingadozik a sorok szótagszáma össze-vissza. Vagy legyen teljesen szabad vers, vagy figyelj erre és legyen kötött a szótagszám.
2020. jún. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a szöcske elfárad és vonszolja magát a halmokat elhordják mindenki sötétbe(lakásába)bújik-szerintem kifejezetten vmi ószövetségi zsoltár esetleg példabeszédre hasonlí6t bizonyos része-van benne fantázia-egyediség is-csináld tovább(írd meg hol lehet téged követni!)
2020. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"az ezüstfonal elszakad" ilyen részek vannak abban a bibliai(ÓSZ) részben
2020. jún. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nagyon szép képek, csak a ritmika még gyenge. A ritmus nagyon fontos tagolt veresekben. De nem is muszáj tagoltnak lennie, ma már minden költő egybe írja, nincsenek versszakok. De tetszik, főleg hogy bibliai alapú, és mentes minden sablon szótól mint pl: jézus, kegyelem stb
2020. jún. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!