Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Könyvkiadásra melyik kiadót...

Könyvkiadásra melyik kiadót ajánlanátok? Melyik korrekt? Melyik, amelyik egyáltalán reagál egy megkeresésre? Ifjúsági regény kategóriában.

Figyelt kérdés

2014. szept. 6. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Az egyik kiadónak küldtem egy e-mailt, hogy mégis a kéziratot várják-e rögtön vagy először szinopszist, mivel számomra nem volt egyértelmű. Azóta se böfögtek vissza semmit.

Az a baj, hogy ezek után meg küldjem el nekik, amin sokat dolgoztam??

2014. szept. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Brain Storming ***** válasza:
100%

Az érdeklődéshez nem egy, hanem kb 100 emailt érdemes elküldeni, és rögtön konkrét ajánlattal, szinopszissal, stb. vagy a teljes anyaggal. Ekkor kb arra számíthattok, h kb 10 fog vmit reagálni, aminek a nagy része az lesz, h a kapacitásuk már le van kötve évekre, nem illetek a profiljukba, stb. Egy talán hitegetni fog azzal, h továbbítja a döntéshozóknak, vagy mond egy jóval későbbi időpontot, h akkor érdeklődjetek.....


Ha nem akartok profitálni belőle (ha kiadják, akkor sem fogtok :/ ), akkor két lehetőség marad: 1. internetes oldalon közzétenni, esetleg többön is. A reakciókból lemérhetitek, h valóban érdemes lett volna-e megjelennie. 2. Magánkiadásban, saját pénzen megjelentetni. DE itt szólók, h rengeteg kiadó ajánlgatja magát ilyen kiadásokhoz: mézes-mázas agyondicsérő dumákkal megetetnek, majd közlik, h ha megfizetitek a kb 500.000-es díjat, akkor a nyereségből kaphattok olyan 10% jutalékot. ..... A magánkiadást egy nyomdával kell megbeszélni, mert akkor nekik a jóval alacsonyabb előállítási költséget kell csak megfizetni (kb 300.000-ből már 2-3000 példány, vagy több is kijöhet), de akkor a tiétek a terjesztés munkája, ám akkor a teljes profit a tiétek. ....


Nagyjából ennyit tudok javasolni - remélem segítettem :)

2014. szept. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. szept. 7. 15:54
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát ez elég kiábrándító. :(
2014. szept. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Brain Storming ***** válasza:
Sajnos az... Én 10 éves koromtól kezdve gyúrtam a publikálásra, de ahány kiadó volt, mind csak szívatott (fordításért ki nem fizetéséért pereskedtem 3 évig, egy másik kiadó meg 18 hónap után fizetett a 90 napos határidős szerződési határidőhöz képest...). Kb. pár 1000 levelet küldtem az évek alatt, több százat még az emailek ideje előtt :) ... Aztán jött a net, és az ingyen publikálási lehetőség, ahol önjelölt művészpalánták osztják az észt a maroknyi tehetséget fikázva... A nagy kiadók bele sem néznek az ilyen fórumokba meg blogokba, csak ha vmeik kegyeltjüknek egy-egy érdekesség feltűnik. Pályázatokat írnak ki, hogy nagy csinnadrattával elismerhessék vmeik jóbarátjuk érdemeit, stb. ... ha vakon hiszel a szerencsédben, akkor ne add fel, idővel kiderül, h valóban értéket teremtettél-e. Kitartónak kell lenni, és folyamatosan fejlődni. Ide is érvényes a kb 10.000 órás szabály: abban vagy jó, amivel kb 10.000 órát foglalkoztál. :) .... na, de, tuti jön majd egy kiadásban érdekelt mókus, és majd biztat, hogy ne add fel, és folyamatosan keresd a kiadókat... hogy legyen nekik kiből élniük :) Ennek tudatában kell alkotni, és elsősorban az alkotás öröméért - a folyamatot kell élvezni, és nem csak azután vágyódni, ami esetleg nagyritkán a végeredménye lehet. Mint ahogy ez kb mindenre érvényes az életben. :)
2014. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kiadóban dolgozom, szóval nem leszek népszerű. Elképesztő mennyiségű, felháborítóan színvonaltalan kézirat érkezik hozzánk naponta. Ami jó, azt kiadják. Ami nem, azt nem. Vagy csak pénzért. Hőböröghetnek a dilettánsok, de attól még lesz nem jobb, amit írnak. Önmérsékletet kéne tanúsítani, avagy az írás mellett kicsit többet olvasni.
2014. szept. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy sok borzalmas kéziratot küldenek és azt is gondolom, mennyire fárasztó elolvasni azokat.

Ki lehet tűnni valamivel, van olyan, amire felkapják a fejüket? :)

2014. szept. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem csupán a kéziratok (írások) minőségével van a probléma, hanem alapvetően azzal, hogy jóval több könyv jelenik meg hazánkban, mint amennyire fizetőképes kereslet van. A könyv nagykerek raktárai roskadoznak az előbb-utóbb bezúzásra kerülő amúgy nem feltétlenül rossz (sőt...) könyvektől, amiket képtelenség eladni, mert egyszerűen nem férnek ki (nincs hely számukra) a könyvesboltok polcain. Sokszor még neves és "jó kapcsolatokkal" rendelkező kiadók sem tudják elérni, hogy könyveik folyamatosan jelen legyenek a nagy könyváruházakban, mert akkora ott a tülekedés, hogy ha nem figyelnek oda, pillanatok alatt "kiselejtezik", vagyis visszáruzzák könyveiket. Az internetes eladással meg az a baj, hogy csak azok a könyvek fogynak a webáruházakban, amikről az olvasóközönség tudomást szerez (vagy mert a boltokban látja, vagy mert nagy reklám - újságcikkek, rádióműsorok, plakátok stb. - van mögötte), a többi könyv, hiába van fönt a kínálatban, csak kevés vevőt vonz, ami gyakran nem elegendő a nullszaldó eléréséhez sem...


Érthető hát, hogy ilyen körülmények között a kiadók biztosra akarnak menni (ha létezik ilyen), vagyis pénzt lehetőleg csak olyan könyvekbe fektetnek, amelyeknél "biztos" a siker. Vagyis "no name" (pardon) szerzők kéziratait különös fenntartással szemlélik. Csodák nincsenek. Egyébként számos, később sikeres lett szerző úgy indult el, hogy az első könyvének kiadását saját maga finanszírozta (majd hurcibálta a könyvek kupacát boltról boltra, hogy eladja, meg reklámozta ahogy tudta), majd miután sikeres lett, mögé állt egy nagyobb kiadó, és akkor már nem kellett ezzel foglalkozzon, csak az írással. Hiába, ez is rögös út, mint ahogy sok minden más...

2014. szept. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves Kiadóban Dolgozó! Sajnos tökéletesen tisztában vagyok azzal, amit írtál, de köszönöm. Én is feltenném az utánad szóló kérdését: mivel lehet kitünni? Ne vedd nagyképűségnek, a kéziratomat elolvasta egy t
2014. szept. 13. 11:35
 10/13 A kérdező kommentje:
... véletlenül elküldte.... szóval egy tényleg neves újságíró, átdolgoztatta és azt mondta, kiadható szinvonalon van. Na innen kellene valahogy kitűnni...???
2014. szept. 13. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!