Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rajzolás kezdőknek?

Rajzolás kezdőknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régen naaaagyon rosszul rajzoltam és még most is, viszont kedvem lenne hozzá. Szeretnék megtanulni jól, vagy legalábbis türhetően rajzolni és most valamennyire időm is lenne rá.

A kérdésem az lenne, hogy:

-Milyen eszközöket érdemes venni? Pl. ceruzában, papírban. Elején monokrómban gondolkodom, nem kellenek színek.

-Ismertek jó oktatóanyagokat?


2020. jún. 20. 18:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia,

szerintem kezdésnek egy spirálos vázlatfüzet (A5-ös vagy A4-es) és 3-4db, különböző keménységű ceruza (a márka nem igazán számít, egy hb-s, 2b, 5b és 8b-s grafittal már kb a világot meg tudod váltani:D),+ egy jó radír tökéletes. Először szerintem jó is, ha ceruzával rajzolsz, mert nem kell még a technikát is megszoknod és tudsz koncentrálni arra, hogy megértsd azt amit rajzolsz.

Aztán ha kezd unalmassá válni, akkor mint monokróm alternatíva a fekete tollat/tűfilcet tudom még ajánlani, vagy esetleg szenet (bár ehhez engree papír/érdesebb felületű lap ajánlott, méretben pedig A2 vagy nagyobb, mert annál kisebbe kínlódás kidolgozni vele a részleteket. viszont cserébe nem egy pepecselős technika, gyorsan lehet haladni vele)


mi az, amit szeretnél rajzolni amúgy?

ha figuraábrázolás/karakterek, akkor az anatómiára érdemesebb nagyobb hangsúlyt fektetni, ha pl tájkép/épületek, akkor a rövidülésre, a vonalak összetartására, később a színelméletre...

anatómiához a Barcsay Anatómiakönyv nagyon jó, de youtube-on és instán is találni jó tippeket/tutorialokat. Hasznos az is, ha tudsz élőmodell alapján rajzolni (tehát nem csak képről). referenciát most is, és a későbbiekben is érdemes használni.


ha van még valami írj nyugodtan privátot, remélem segítettem c:

2020. jún. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!