Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szereti valaki a zenei feldolg...

Szereti valaki a zenei feldolgozásokat?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben sokat játszanak a rádiókban zenei feldolgozásokat. Tegnap hallottam egy ilyen "újragondolást" egy régi Neoton számról.

Hát, kivert a hideg, annyira gyenge volt!

Miért kell a régebbi jó számokat "feldolgozni", amikor azok úgy voltak jók, ahogy megcsinálták anno?

Szerintem a tehetségtelen, fantázia-szegény "művészkék" folyamodnak ehhez a módszerhez, aki híján van az önálló kreativitásnak, és nagyon kell a biztos pénz. (rengeteg példát tudnék mondani). Olyan is van persze, hogy egy feldolgozás jobb lett mint az eredeti, csak ilyen ezerből egy ha van!

A többi az meg illúzió-romboló kínszenvedés!



2020. júl. 11. 05:15
 1/3 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

Szerintem megválaszoltad magadnak...


Ha jók, szeretjük. Nyilván azért csinálják, hogy vagy pénz legyen vagy mert azt gondolják, hogy hozzá tudnak adni valamit a korból, a saját sítlusukból vagy egyzserűen csak jobban meg tudják csinálni.

2020. júl. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak jók, csak mostanában mintha valami verseny lenne, hogy ki tud még rosszabbal befutni, de nem csak a feldolgozásoknál lehet ezt észrevenni. A kérdésedre válaszolva: szeretem, főleg ha kettő vagy több ismert trackből mashup. Leginkább amikor vicces.

https://www.youtube.com/watch?v=JlA06jrtY2s&list=PLG-S-nXFgh..

2020. júl. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A feldolgozást én sem annyira értem, de szerintem az újraírás teljesen oké, igaz ilyenekről nem sokat tudok, pl. Grace VanderWaal - Clearly (Johnny Nash - I Can See Clearly Now), igazából csak 3 sor lett használva az úgymond eredetiből, a többi más.
2020. júl. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!