Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rajzoláshoz motiváció:?

Rajzoláshoz motiváció:?

Figyelt kérdés

Úgy 10 éve foglalkozom a rajzzal, eleinte másoltam képről amit próbáltam lefesteni, majd amiket érekenek találtam megpróbáltam lerajzolni, hol cerutával hol fetékkel, vagy porpastellel.

Ez igy ment kb 3 évig azután csak néha ültem le rajzolni, vagy festeni. volt hogy 2 évig nem rajzoltam.

Elvégeztem egy grafikus képzést, lehet hogy megyek tovább tanulni (egyetem)) de az istenért sem veszem rá magam hogy 4-5 órát rajzoljak.

Nem tudom hogy van e valaki igy de én úgy érzem hogy nagyon elvesztettem a türelmemet a rajzoláshoz.


2020. júl. 20. 17:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, ilyenkor az van, hogy egy kicsit erőltetni kell. Nekem péládul szokott lenni olyan megrendelésem, amit nem szeretek rajzolni, ilyenkor erőltetem. Nem tudom, te miket szeretsz rajzolni, de sokszor jó egy kicsit kilépni a komfortzónából (ez most menő kifejezés). Például, ha portrézni szeretsz, főleg képről másolva, próbáld ki, hogy nyilvános helyen skiccelsz embereket. Egyrészt sokkal nehezebb, mert nem maradnak egy helyben, másrészt megtanulod, hogy rövid idő alatt kell megfigyelni.

Nekem olyankor, amikor nem megy a rajz, de akarom csinálni, kihívásokat szoktam keresni. Vannak tematikusak, tehát egy adott témára kell tervezni valamit, mondjuk rajzolni egy lovagot. Ha még sosem rajzoltál páncélt, ez egyben jó kutatómunka is, sok gyakorlással, a Pinterest például tele van képpel, onnan gyakorlatilag bármit lemásolhatsz, akár karakter pózokat is. Vagy vannak olyan kihívások, hogy kis méretben, nagy méretben vagy különféle eszközökkel kell rajzolni. Ha például csak grafittal, szénnel vagy pasztellel rajzolsz, próbáld ki a tust, a tintát vagy vízfestéket! Más anyag, más textúra és használat. Ilyen például az októberben népszerű Inktober, amikor egy hónapon keresztül minden nap rajzolni kell, tintával, tussal, fekete filccel, a napi megadott téma szerint. sokszor az is motiváló, ha elkezded lerajzolni a környezetedet, szobabelső, tárgyak, esetleg, mi van az ablakon túl. Utca, kert, játszótér. És még egy, nézz videókat arról, hogyan rajzolnak mások, ez is nagyon motiváló tud lenni.

Remélem, tudtam segíteni. :)

2020. júl. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!